Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przygasa\chodzi na dwa gary? przy dodaniu gaz


renault_sobotka

Rekomendowane odpowiedzi

hmm nie wiem gdzie tego szukać ale kiedy wrzucasz bieg obroty samoistnie rosną (aby zrównoważyć opór skrzyni) więc musi być układ za to odpowiedzialny i przypuszczam ze to szwankuje. Wrzucasz bieg - obroty nie wzrastają i silnik sie przydusza..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, a nie czasami odwrotnie :) Przyspieszasz, dodajesz gazu i zmienia się bieg na nastepny :)

renault_sobotka, przeczytaj posty o silniczku krokowym, tam znajdziesz podobne objawy opisane, może któryś z postów pomoże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, w automacie tak jest przy każdym biegu poza momentem przełączenia z P lub N na D kiedy "zapina" sie pierwszy bieg.

W manualu po prostu dodajesz gazu przy ruszaniu, żeby nie zadusić silnika a automat musi zrobić to za Ciebie bo prawą noge masz właśnie na pedale hamulca - lewą pod fotelem :).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, dobra kolego, nie neguję tego co piszesz, w sumie to i tak nie wiemy, czy w pierwszym poście pisze tylko o dodawaniu gazu na postoju, czy podczas ruszania. No ale w takim mało dokładnym temacie piszemy. Niestety choć taki oszczędny w treści jest zgodny z regulaminem, wiec na forum pozostaje. Chciałem tylko rozwiać swoje wątpliwości. ;-)

a tak nawiasem kumpel ma mesia w automacie, niby fajny bystry chłopak ale co on juz usłyszał na temat tej skrzyni i blondynek. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!