Skocz do zawartości

Neony


MPower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . słyszałem że neony w samochodach są nielegalne . Ale czy wszystkie ??? chyba są takie których można legalnie używać ??? . Jeśli tak to niech ktoś powie gdzie można takie dostać.

 

A druga sprawa to czy policja może coś zrobić osobie która jedzie z kogutem policyjnym na dachu , je ]śli nie jest włączony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony... coz, za "wiejski tjunink" nikogo nie karza, ale wlaczyc je mozesz tylko na postoju.

 

Ale za koguta a nawet same niebieskie swiatla moga cie ukarac. Tak samo jak za antyradar - juz za same posiadanie w stanie "umozliwiajacym uzycie" (czyli wlasciwie zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej, na drodze nie mozesz uzywac swiatel innych od tych ktore przewidzial producent, czyli odpadaja niebieskie swiatelka w spryskiwaczach albo swiecacych wentylach, swego czasu byly nawet problemy z zoltymi obrysowkami w busach i wiekszych autach. Nie wlaczaj na drodze publicznej i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu... Nie zakładaj neonów bo to jeen z wyznaczników "wieś stajl".

Jak kolega wyżej napisał za koguty ale i za niebieskie światła (np po grilem ukryte) policja karze.

 

Przypominam aby nie odchodzić od tematu. Jeżeli będzie wyglądało to tak jak poprzednio temat zostanie zamknięty.

ps

Wystarczy zapoznać się z prawem gdzie jest jasno określone powyżej jakich gabarytów można montować dodatkowe oświetlenie. Megane ich nie spełnia więc nie ma czegoś takiego jak legalne neony. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.prawojazdy.com.pl/files/kodeks/...hu_drogowym.swf

Strona 29, punkt 3.

Zresztą cały kodeks to przydatna lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry, napisałem wyżej w poście kol

jest jasno określone powyżej jakich gabarytów można montować dodatkowe oświetlenie
a z racji tego że ciągnik siodłowy przekracza podane te wymiary więc mogą stosować inne oświetlenie. Tak samo jak i oświetlenie obrysowe burt. Niestety wymiarów nie znam dokładnych ale postaram się je znaleźć. Temat był poruszany w auto świat lub motor ale gazeta sprzed paru lat więc z głowy uleciało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 25 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 11 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Dynamiczny kierunkowskaz led - przód
      Witam, zamontowałem pasek led wewnątrz oryginalnego klosza na kierunkowskaz, wygląda dużo lepiej, jedyny problem jaki mam do rozwiązania to przerywnik, na awaryjnych działa normalnie natomiast przy używaniu jednego kierunku mruga szybko jakby była spalona żarówka, nie wiem czy bawić się w oporniki czy da się coś ustawić w ddt4all ?
       
       
      • 13 odpowiedzi
    • Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?
      Pomysł zapożyczyłem z innego forum i wydaje mi się, że nie jest głupi
      Więc ja zacznę: zamówiłem 2 żarówki h4 Philips X-treme 8-)
      • 5805 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...