Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pewnie będę zmuszony kupic sterownik UCH --


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy - proszę o pomoc czy zna ktoś w okolicy Poznania jakiegoś dobrego elektronika, który podjąłby się sprawdzenia i doprowadzenia do stanu używalności sterownika UCH.

Byłem w ASO bo miałem objawy - dioda od immobilazera mi dziwnie mrugała , kierunkowskazy nie działały , potem nie chciały się wyłączyć wycierazcki i awaryjki itp. i sprawdzili mi ASO-owcy i stwierdzili ,że w UCH była woda - wylali i lekko się wysuszyła kazałem podłączyć - nadal swirowały światełka od razu się ucieszyli ( ASO ) i z usmiechem podali cenę 1539 zł brutto - wziąłem od nich tą puszkę i szukam elektronika bo ponoć można to zrobić .

Czy ktoś z was miał taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można to całe UCH naprawić ?

 

[ Dodano: 2008-08-26, 13:17 ]

Powiedzcie mi koledzy, czy jak kupię używaną puszkę UCH to trzeba będzie to jakoś przeprogramować ? i czy dużo z tym zachodu ( otwarła mi się furtka - bo niedaleko mnie ma gość parę meganek na części z anglii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośc z klamotami od meganek z angli chce za tą puszkę 250 zł.

Renię mam rozbebeszona w ASO - czy jak im przywiozę tą używaną część to mi są w stanie to zamontować ? czy jeszcze coś jest potrzebne ?

 

[ Dodano: 2008-08-26, 13:47 ]

Dobra dogadałem się z gościem ze mi puszkę wymontuje z anglika zawiozę do ASO - powiedzeli, że sprawdzą czy klamot zagdaka ( może być problem z immobilajzerem ) a gość z anglika powiedział,że jak nie będzie pasowało to przyjmie klamot z powrotem .!!

Cuda cholera jakieś w tej Polsce czy co - ludzie się stali się życzliwi sami z siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do swojej megi kupilem nową "puszkę" a teraz leży sobie w garażu na półce:) Okazało się że naprawa oryginalnej była banalna. Dobra lupa i poprawianie lutowań na płytce. Objawy miałem podobne co u Ciebie. Już 3 miesiące i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę po puszkę i podłączymy ją - zobaczymy co będzie.

Jako informację dla kolegów opiszę co z tego wynikło.

A tak swoją droga to na zastępstwo pożyczyłem od teścia mesia C 180 i zaczynam sie przychylać do hasła : "Nie ma jazdy bez gwiazdy ":)

 

[ Dodano: 2008-08-29, 09:46 ]

No to odebrałem autko.

Część od anglika była była zdecydowanie bogatsza od mojego. Elektronik przelutował procesor z mojej starej części do części z anglika.Część z anglika zamontowali w mojej Reni . Na początku wariowało wszystko ( bo przystosowane do lewostronnego ruchu :) na końcu problemy były z kierunkowskazami, wycieraczkami przednimi po włączeniu zatrzymują się kiedy chcą i gdzie chcą , tylna szyba nie grzeje , nie działa wycieraczka tylna i światełka w środku się nie świecą. Jakąś kostkę dali i kierunkowskazy działają . I tak po przeszczepie wygląda stan auta. Koszty:

część z anglika - 250 zł,

elektronik - 100 zł

usługi ASO - 475 zł.

= 825 zł

Połowę tego co musiałbym wydać na nową UCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!