Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrola stanu licznika (przebiegu)


themoon

Rekomendowane odpowiedzi

I tu mi się nasuneła myśl odnośnie ASO. Często w ogłoszeniach jest napisane, że auto serwisowane w ASO, książka przeglądów. Skoro tak to gdybym pojechał do ASO i zapłacił za ich przegląd to chyba by musieli to sprawdzić. Przecież nie wbiją na ślepo pieczątki potwierdzającej przebieg i kontynuację serwisowania. A chyba nie mogą odmówić mimo, że auto było serwisowane wcześniej we Francji czy Holandii. Jakie macie zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Renault nie ma centralnego systemu w którym są dokumentacje wszystkich aut, najlepiej jechać do tego ASO gdzie auto było serwisowane inaczej szanse są niewielkie (będzie info ale tylko z okresu kiedy auto było na gwarancji)

 

poszukaj na forum - temat poruszany była kilka razy (dość dobrze było to wyjaśnione wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie są przeglądy w całej sieci Renault.
Ale - to tak jak napisał bronius (dwa posty wyżej) dotyczy tylko okresu gwarancji. Potem nie ma takiej opcji - "wpisy" serwisowe dostępne są lokalnie - tam gdzie były robione.

A trzeba uważać - jak robiłem rozpoznanie przed zakupem aktualnego auta to jeden sprzedawca miał Megi z 80 tys na liczniku, miał nawet książkę serwisową itp.

Tyle, że w ASO po podaniu nr nadwozia dowiedziałem się że rok wcześniej to samo auto było na przeglądzie we Francji z przebiegiem 150 tys... (ale o tym chyba już pisałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w megane II prawdziwy przebieg jest na karcie do uruchamiania, tylko nie każdy serwis ma czytnik do kart. Jest tam data pierwszej rejestracji, pierwszy własciciel, stan paliwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa, sekunda,jak nie ma znaczenia? Na mój prosty chłopski rozum jeżeli wkładasz kartę w czytnik to ma prawo się tam coś zakodować ale jeżeli jeżdzisz z kartą w kieszeni to niby się jak mają zapisać te dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek - na tej samej zasadzie co uruchamiasz samochód - wkładasz kartę do czytnika? Nie wkładasz. Samochód się uruchamia? Uruchamia. Zatem jest bezprzewodowy przesył danych. Nie wiem jaką techniką - czy WIFI , czy Bluetooth, czy coś innego, bo tym się nie interesowałem. Ale każdy układ można skonfigurować i na wysyłanie danych i na odbieranie danych, czy to przewodowo, czy bezprzewodow. Jak jest w Renault to nie wiem, ale uniwersalnie każdy układ można tak, czy siak zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!