Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pyren: polecenie RZ005 - samochód przestał odpalać.


Rekomendowane odpowiedzi

Według opisów: RZ 005 - Polecenie to umożliwia ustawienie parametrów początkowych konfiguracji modułu elektronicznego pojazdu. Nie powinno nic uszkodzić, przystosuje przepustnicę z silnikiem jeżeli była wymieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem RZ005 11FF, silnik odpalił, popracował 1 minutę, następnie zgasiłem odpiąłem AKU naładowałem, podpiąłem AKU i od tej pory NIC. po wielu próbach może 100, odstaniu w nocy, dolania paliwa - raz przy dodaniu gazu do oporu (przepustnica otwarta) odpalił dosłownie na 5 sekund, zgasł i tyle - znowu nic. przez 20 prób....  mógłby ktoś coś wskazać, jakąś wskazówkę.... bo już mam powoli dość...

Pyren nie zgłasza błędu w żadnym module nawet w trakcie kręcenia silnikiem. Rozebrałem dolot, przepustnica na teście chodzi ok. Pyren wskazuje że rozruch jest dopuszczony. Przepływ paliwa przy przekręceniu kluczykiem pojawia się 235l na sekunde, podczas kręcenia pojawią się nieznaczen wartości przepływu paliwa - a więc paliwo jest, pokazywany jest czas wtrysku w ms - więc wtryski działają (się nie rozkodowały), kontrolka immo - gaśnie, zresztą PYREN wskazuje że blokada jest wyłączona - zaraz po przekręceniu kluczyka, nie ma blokady uderzeniowej - po prostu nie mam już pomysłów stąd prośba o jakieś wskazówki - co mogę jeszcze zrobić, sprawdzić, zmierzyć....

 

 

Edytowane przez mkapski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Pyren: polecenie RZ005 - samochód przestał odpalać.

Zrobiłem już to z 5 razy. Przepustnica się ustawia na 0, parę razy drgnie i zostaje na zero. i tyle.

Jedyna róznica po tym całym zabiegu jest taka, że wcześniej po wyłączeniu stacyjki (przed pierwszą procedurą RZ005) słychać było jak przepustnica jeszcze trochę sobie jeździ. Teraz po wyłączeniu stacyjki - robi pyk pyk w okolicach pozycji 0 czyli zamkniętej i milknie.

Dla odpalenia chyba nie ma to znaczenia bo przy wciśnietym gazie do oporu, ona się uchyla na stałe i tak zostaje więc nie odcina powietrza....

Naprawde tracę wiarę w ten samochód...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem kiedyś sytuację w Megane II że po wymianie czujnika położenia wału silnik nie odpalał. Kolega z większym doświadczeniem podpowiedział żeby zostawić samochód na pół godziny zamknięty i wtedy odpalić. Najśmieszniejsze że pomogło...

O ile się nie mylę to wyciągałem akumulator żeby mieć lepsze dojście do czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!