Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falujące Obroty Silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem Renault Megane Scenic I 1.6 z oznaczeniem e 66kw 

Problem wyglada następująco auto podczas jazdy nie wykazuje żadnych problemów ale gdy zbije auto z biegu to na biegu jałowym auto faluje na obrotach a następnie wchodzi na wysokie rzędu 3000 obr/min 

Pojechałem na diagnostykę komputer wykazał awarię krokowego i czujnika polozenia wału.

Wymieniłem wadliwe rzeczy przeczyscilem przepustnice uszczelnilem ale niestety problem nie zniknął.

Co może jeszcze być problemem ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciachxd napisał:

Wymieniłem wadliwe rzeczy przeczyscilem przepustnice uszczelnilem ale niestety problem nie zniknął.

Kłopoty z obrotami na biegu jałowym - adaptację przepustnicy;

1/ Przed wymianą/czyszczeniem przepustnicy należy;

       -  odłączyć akumulator, aby komputer zapomniał ustawienia na starej przepustnicy,

       -  po wymianie przepustnicy i podłączeniu akumulatora, komputer będzie widział nową przepustnice

            i do niej będzie się ustawiał,

2/ Adaptację przepustnicy można wykonać za pomocą ;

     a/ włączając i wyłączając zapłon ;

          - odpal kilka razy sam zapłon, odczekaj chwile, następnie odpal silnik, obroty mogą być podwyższone,

         -  po zgaszeniu silnika, odpal kilka razy sam zapłon, ( obroty powinny spaść poniżej 1000) i nie wciskając

              gazu nagrzewam silnik do momentu włączenia wentylatora,
         -  zrób rundę ze 2-3 km i ciesz się stabilną pracą silnika na biegu jałowym,

     b/ CLIP-em przyuczyć przepustnice w komputerze wtrysku,

     c/  jeździć bez kalibracji ;

            - i komputer sam po przejechaniu max 300 km zorientuje się, ustabilizują się obroty na właściwym poziomie,

     d/ jeżeli obroty nie ustabilizują się;

            - wymaga to w większości przypadków wymianę przepustnicy na oryginał. 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!