Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Test komunikacji radio-wyswietlacz


Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem wyczaiłem to na czeskim forum : Pierwszy post

http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?t=3459

Na wszelki wypadek gdyby wcielo link :

Hledal jsem něco v Dialogys a přitom jsem narazil na návod k orginálnímu rádiu Philips s přehrávačem kazet.

Zaujal mě mimo jiné tyto testy. Na rádiu jde třeba i zrušit vyžadování kódu po odpojení baterie, je k tomu ovšem znát kód rádia.

 

Kontrola segmentů displeje:

Po stisknutí společně tlačítka hlasitost "+" a "-" a potom pravého tlačítka "source" na dálkovém ovládání se rozsvítí na 2s všechny segmenty displeje.

 

Kontrola funkčnosti tlačítek:

Po stisknutí předvolby č.3 při vypnutém rádiu (podržet) a zapnutí rádia přejde rádio do testu komunikace rádio-displej a potom se zobrazí na displeji "T - -". V tuto chvíli lze otestovat všechna tlačítka na rádiu, při tom se rozsvěcují segmenty podle přiloženého obrázku. Když je všech 17 tlačítek stisknuto objeví se "TEST OK" . V případě chyby se objeví hlášení "FALSE".

opuštění testovacího módu se provede vypnutím rádia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie się jakiś tłumacz z czeskiego, to proszę mnie poprawić. Postaram się to przetłumaczyć na tyle ile to zrozumiałem. W wolnym tłumaczeniu:

 

"Szukałem czegoś w DIALOGYS i natknąłem się na instrukcję do oryginalnego radia Philips z odtwarzaczem kaset. Z niej zainteresowały mnie sposoby na takie oto testy. Radio musi być w stanie żądania kodu po odpięciu akumulatora. Trzeba oczywiście znać kod radia.

 

Kontrola segmentów wyświetlacza:

Po równoczesnym naciśnięciu przycisków "+" i "-" a następnie prawego przycisku "source" na zdalnym sterowaniu (pilocie pod kierownicą) wyświetlą się na 2s wszystkie segmenty wyświetlacza.

 

Sprawdzenie funkcjonalności przycisków:

Po naciśnięciu przycisku preferencji Nr.3 przy wyłączonym radiu (przytrzymać wciśnięty) włącz radio. Radio przejdzie do testowania łączności radio- wyświetlacz, a następnie pojawiają się na wyświetlaczu "T - -." W tym momencie możemy przetestować wszystkie przyciski w radiu, w tym czasie będą się wyświetlać segmenty zgodnie z załączonym obrazkiem. Gdy wszystkie 17 przycisków zostanie wciśnięte, wyświetli się "TEST OK". W przypadku raportowania błędów "False".

By wyjść z trybu testowego po przeprowadzeniu badania, należy wyłączyć radio"

 

Proszę nie bić jak coś nie tak, w nawiasach dodałem własne objaśnienia, nie występowały w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!