Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

współpraca na drogach


gisma

Rekomendowane odpowiedzi

więc ci poleję mam żywca

Ogólnie Polakom gratulujemy Żywca :mrgreen: , a co do świateł to niestety coraz mniej ludzi miga (staram sie migać) ale w dobie jazdy na światłach przez bez mała pół roku, czym więcej tu migać aby nie pomyslano, że to nasze polskie dziury autem bujają. Nawyk zamiera. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak widze policje to zawsze migam drogowymi. Do dziekowania tez mam nawyk, ale nie awaryjnymi tylko kierunkami na przemian kilka razy. No a poza tym, to bardzo przydatny na trasie lewy kierunek, na takich pajacow co jezdza 40 lewym pasem, a jak nie pomaga to drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podziękowania kierunkami to jestem za. Jednak ostrzeganie przed policją światłami to już mi raczej nie pasuje. Pomijając fakt łamania prawa to najczęściej z suszarką stoją w obszarze zabudowanym i tu należałoby nogę z gazu troszeczkę zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przyciśnięcie świateł drogowych kosztuje od 0 do 200zł a ja mrugam często palantom co lecą przez miasto ponad 100 celowo co by zwolnili szczerze to jestem za uprzejmością na drodze dawaniu znaku prawym kierunkiem że droga wolna (jeździłem TIR-em) czy podziękowanie awaryjnymi ale jak widzę że się ktoś pcha na chama to potrafię też ztrąbić

mam takie samo podejscie... ale w Polsce ludzie robia wielkie oczy jak ktos ich cche wpuscic, no 2/3 sytuacji jak kogos wpuszczam, a robie to czesto, to sie wqrzam i odjezdzam, bo koles/baba sie gapi np w druga strone, gdzie nic nie jedzie, a jak juz sie patrzy na mnie, to sie gapi, stoi i nie wie co zrobic... za mna juz sie robi korek, w koncu widzac brak reakcji koncze ustepowac miejsca, a burak nadal stoi i stal bedzie bo korek sie musi rozladowac... wniosek, nie trzeba tylko ustepowac ale tez wiedziec kiedy ktos ustepuje i zawsze byc czujnym na drodze a nie jak tepe ciele stac przy drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze, cos czego nauczylem sie od kierowcow z Anglii. Szczegolnie przydatne jak wyprzedza Was cos dlugiego (ciezarowka, autobus, etc.), to jak juz przejechal obok nas i moze zmienic pas z powrotem na prawy to my mrugamy mu drogowymi, to chyba znacznie ulatwia im wyprzedzanie. Na polskich drogach, baaaaaaaardzo zadko spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj - najlepie zaadoptować do nas mruganie awaryjnymi o korkach lub jakimś innym niebezpieczeństwie. Dobrze mają ci co posiadają automat jak mocno dadzą w pedał to im sam mrugnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganą II jeżdżę od stycznia 2007 ale automat z awaryjnymi jusz mi uratował kufer.

Przy ostrym hamowaniu koleś za mną powiedział, że zatrzymał się tylko dlatego, że w porę zobaczył awaryjne. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do "dlugich dla dlugich" to kierowcy TIRow czesto wiecej po zachodzie jezdza a tam jest to standard, wiec sadze ze sa dosc przyzwyczajeni. a wpuszczam umiejetnie starajac sie jak najmniej tamowac ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!