Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieki oleju z uszczelki pod głowicą.


jez04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Wracam do tematu opisywanego już na tym forum, nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Po zakupie scenica 1,6 8v z 1997r. odkryłem wyciek oleju z uszczelki pod głowica. Dodam, że nie było przecieku płynu do komory spalania(sprawdziłem testerem, choć nie wiem czy to sposób do końca wiarygodny). Wymiany wymagał już pasek rozrządu, więc postanowiłem, że zdemontuję  głowicę, dam do właściwej obróbki-sprawdzenie szczelności, kontrola zaworów i planowanie, wszystko to zostało zrobione w bardzo profesjonalnym warsztacie. Blok silnika został wyczyszczony z resztek starej głowicy i odtłuszczony przed założeniem nowej  uszczelki i głowicy. Poskładałem wszystko zgodnie z instrukcjami, zachowałem momenty dokręcania śrub głowicy (oczywiście nowych), wszystko poskręcałem jak należy, założyłem nowy pasek rozrządu, pompę wody, napinacz. Po przejechaniu 400km, odkryłem, że silnik znów "poci się", właśnie na połączeniu głowicy i bloku silnika, z tym, że głównie od tyłu, a więc od strony grodzi. Podobno te silniki różnie mają, ciekawi mnie jaki jest powód tego o czym pisze, jak to naprawić? Zastanawiam się, czy może po jakimś czasie, należy jeszcze dokręcić śruby głowicy, choć to postępowanie wydaje mi się niekonieczne, bo instrukcja napraw, nic o tym nie pisze. Może poprostu trzeba zostawić te kwestie, obserwować i tyle, a może jest jakieś rozwiązanie tego problemu. Z góry dziękuję wszystkim za sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Wycieki oleju z uszczelki pod głowicą.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!