Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana linki gazu


gregamel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym wymienić u siebie linkę gazu (brakuje płynności w regulacji, trochę skacze). Dużo pracy / kombinowania / rozbierania mnie przy tym czeka? Może poda ktoś jakiś krótki opis wymaganych czynności?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukałem tematów ale wiele nie znalazłem poza stwierdzeniem, że "wymiana jest wprost banalna". Kupiłem linkę od Twingo razem z osłonką (pancerz?) i paroma innymi elementami (sprężynki itp).

 

Po oględzinach znalazłem znalazłem miejsce gdzie biały plastik linki łączy się z pedałem gazu a po stronie silnika linka nawinięta jest na jakiś bębenek, do którego dostęp nie jest pierwszej klasy. Nie za bardzo wiem jak starą linkę z tego bębenka zdjąć, jak zamontować nową i czy mogę coś przy okazji popsuć / rozregulować. Prosiłbym o wsparcie osoby wiedzące jak tę "operację" wykonać, ewentualnie wskazanie odpowiedniego tematu gdyż albo takowego nie ma albo sprytnie broni się przed słowami które wpisuję w wyszukiwarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dobra, wszystko ładnie pięknie. ale w takim razie jak wepchnąć ten kołnierz gumowy który wchodzi w otwór idący do kabiny do pedału. Próbowałem sie tam jakoś dostać reką ale dostęp jest zerowy. mam połączona linkę tym plastikiem do pedału i od strony przepustnicy. Wepchnięcie tego gumowego kołnierza sobie darowałem bo sie po prostu nie da bez demontazu wielu części pod maską. Z tym ze bez wsuniętego kołnierza pedał strerczy bardzo wysoko i sprawia troche trudności przesuwanie buta z hamulca na gaz bo gaz jest ze 3cm wyżej. Jest to jakaś niedogodność

Może ktos z was ma na to jakiś patent i mógłby sie podzielić co należy zdemontować zeby wsunąć ten kołnierz.

Mam Meggi I 1,9 dT 95KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mnie linka zerwała się z pedału gazu, nie wiem czy muszę wymienić całą linkę czy wystarczy w jakiś sposób podpiąć pod pedał starą, problem w tym że wejście do kabiny w sceniku jest po pierwsze trudno dostępne a po drugie pojęcia niemam jak je zdemontować. pomóżcie jak ktoś wykonywał takie manewry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!