Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdź swoją wersję wyposażenia


qfiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

w swym debiucie na forum chcialbym uzyskac info na temat wersji wyposazeniowych jakie wystepowaly w megane I ph. II. Jako ze chcialbym sobie kupic takowy samochod prosze o pomoc w rozszyfrowaniu skrotow, ktore sie odnosily do poszczegolnych wersji. Osobiscie widzialem ph. II z oznaczeniami RN, RL, RT, ale rowniez z RXE,RXT a takze z oznaczeniami wystepujacymi juz w Megi II czyli Authentique, Expression etc. Zeby nie komplikowac sytuacji prosze o opis oznaczen wystepujacych w modelu z 2002, bo taki wlasnie najbardziej mnie interesuje. Oczywiscie bede wdzieczny za podanie odnosnikow do stron www, bo nie chcialbym nadmiernie fatygowac kolegow forumowiczow (chociaz preferuje wszelkie formy byleby efekt koncowy byl zadowalajacy).

 

W zamian oferuje pomoc i info na temat moich walk z Renault Polska, w batalii o wymiane tylnej belki w MII, opon zzartych przez owa belke, i kilku innych typowych dla auta usterek (batalii wygranych oczywiscie !!!).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie podrzucić opis kilku wersji z rocznika 96-99 tj:

RL - przeważnie pusta wersja, zupełnie brak elektryki, w pierwszych wersjach brak nawet obrotomierza, czasem bez instalacji radiowej nawet.

RN - wersja wyposażona już w obrotomierz przeważnie, czasem halogeny lub pakiet elektryki np. lusterka albo szyby, instalacja car-audio. Może być bez radia i głośników.

RT - wyposażona przeważnie w komputer pokładowy, elektryke lusterek, szyb,halogeny. Czasem z klimatyzacją. O ile mnie skleroza nie boli. Dwie poduszki w standardzie tej wersji. Radio + głośniki [fabrycznie montowane]

 

RXE - posiada wszystko włączając w to elektrykę, komputer pokładowy + klimatyzacje manualną i halogeny, do tego radio.

 

RXT - Najbogatsze wyposażenie, czyli wszystko włączając skórę, klime, komputer i elektrykę.

 

Jeżeli się mylę proszę o poprawki.

 

Oczywiście każda z wersji w dodatku się różni, w zależności od wymogów pierwszego właściciela. Możliwe było dokupowanie np. Klimy do wersji RN itd. Stąd podałem ogólnikowo występujące cechy tych wersji. Co do ABS się nie wypowiem, bo nie jestem pewien w których wersjach montowali. Pewnie też zależne od pakietu z jakim została zakupiona 'renufka'.

 

Jak już mówiłem: mogę się mylić, w razie podpowiedzi, zmienię post.

Pozdrawiam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT - wyposażona przeważnie w komputer pokładowy, elektryke lusterek, szyb,halogeny. Czasem z klimatyzacją. O ile mnie skleroza nie boli. Dwie poduszki w standardzie tej wersji. Radio + głośniki [fabrycznie montowane]

 

Drobna poprawka - jedna poducha - kierowcy.

Co do radia to też nie jestem pewien bo nie mam auta od nowości.

Instalacja cała radiowa była - pilota, radia i wyświeltacza radia koło termometru, było BRAK jak kupiłem, gościu miał inne radio (nieoryginalne) i je zabrał :-?

W mojej brak ABS-u - Klima, wspomaganie - jest ;-)

Komputer pokładowy to też zbyt wiele powiedziane - komputer jest pod maską ale nie ma odczytów w środku.

Dodam jeszcze centralny zamek, alarm, imobilaiser, welurowa tapicerka, dzielone tylne siedzenie, oświetlenie centralne z lampką do czytania map, oświetlenie z tyłu nad tylnymi drzwiami i bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to chodzilo tutaj o Megane I ph II. Ja mam RN, 4 poduszki, ABS, klima, elektryczne szyby, centralny zamek, immobiliser, szyba przednia 'antyrefleksowa' - podobno tak to sie nazywa (ta co jak sie na nia patrzy pod slonce to wydaje sie niebieska) instalacja radiowa. Radia nie bylo, ale to mnie akurat cieszy.

Z tymi wersjami wyposazenia bywa naprawde roznie i nie da sie tego sklasyfikowac tylko na podstawie tego co podaj producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wersjami wyposazenia bywa naprawde roznie i nie da sie tego sklasyfikowac tylko na podstawie tego co podaj producent.

 

 

Powyzsze zdanie swietnie oddaje zrodlo moich dylematow. Bo np. prospekt megane I z kwietnia 2001 (PL), ktory udalo mi sie ostatnio nabyc, mowi iz wersja Privilege posiada chromowany grill, klamki w kolorze nadwozia, felgi alu i wystepuje tylko w benzynie 1,6 110km, a ja sam widzialem diesle na allegro. Moze to efekt wystepowania innych konfiguracji poza PL?

 

I wlasnie po to zadalem sobie trud sobie i Wam szanowni koledzy by ustalic chociaz w malym stopniu, jak to jest z tymi oznaczeniami. Jak juz wspomnialem chce kupic megane I z ostatnich miesiecy produkcji czyli koniec 2001. Wystepowanie konkretnego wyposazenia w takim aucie i jego porownanie z danymi katalogowymi pozwoliloby mi ustalic miedzy innymi czy auta kupiono w PL i w ogole jaka to wersja wyposazeniowa bo jak przypuszczam w tym roczniku skroty oznaczen nie widnieja juz w zadnym miejscu na karoserii ( czy to bocznych listwach czy z tylu).

 

Zdaje sobie tez sprawe, o czym juz pisano wyzej, ze wersje z katalogu nie koniecznie beda mialy pokrycie z rzeczywistoscia, bo np. swiatla przeciwmgielne wystepuja nader czesto w megane ph.II, a nie tylko jak podaje posiadany przez mnie prospekt w wersji privilege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, ja z kolei chciałabym zapytać czy wychodziły meganki coupe coach w kolorze grafitowym?? Wydaje mi się że widziałam takie, ale teraz przymierzając się do zakupu szukam na allegro itp. i ani jednej nie trafiłam...a wiem że ogólnie są renówki w takich kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!