Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z przegrzewaniem kabiny w Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Klimatyzacja nie reguluje temperatury wewnątrz auta mimo ustawienia na 20°, grzeje bez opamiętania. obniżenie na panelu nie pomaga. dopiero wyłączenie poprawia sytuacje. Temperatura tej zimy niebyła zbyt niska więc po co tak grzać?? Auto ma 3 lata klima automat filtr pyłkowy wymieniony. Jak temu zaradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wskaznik temp na zewnatrz pokazuje ci prawidlowa temp???? jesli tak to musi to byc czujnik wewnatrz ktorys, albo silniczek przy rozdzielaczu powietrza (tak sie to chyba nazywa), ktory dostosowuje ilosc po. zimnego i cieplego w kabinie, napedzane to jest silniczkiem elektrycznym, a moze tez jakas tam zebatka poszla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z nagrzewanie kabiny?

po pierwsze czujnik temperatury zewnętrznej jest chyba zepsuty bo pokazuje temperatury kosmiczne i ciągle sie zmienia raz jest 50 raz 35, czy to ma wpływ na to że gdy ustawię temperaturę na 23 to i tak wieje zimne powietrze dopiero gdy ustawie na maxa to zaczyna grzać :evil: . Nieważne czy klima jest włączona czy nie tak samo się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem dokladnie to samo poprzedniej zimy, u mnie przeszlo samo po przeczyszczeniu stykow we wtyczce przy drzwiach ale moze tez byc tak ze czujnik w lusterku sie posypal i trzeba go wymienic.

centralka dostaje falszywy odczyt temp z zewnatrz (np.50 stopni) wiec 23stopnie to jest chlodno dla niej i automatycznie wlacza max chlodzenie...

jak naprawisz czujnik to bedzie ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, sprawdziłem i jest tak:

1. Klima działa włącza się i wyłącza, słychać,

2. Na początku zimy miałem problem z głośną pracą wentylatorka w obudowie lusterka wstecznego wewn., W serwisie rozebrali, przedmuchali i zmontowali ponownie jednak powiedzieli że głośno pracuje łożysko(ślizg) silniczka i będzie wymagał wymiany w przyszłości Ponieważ cena była zaporowa (ok 750 zł) dałem sobie na razie spokój, przedmuchanie pomogło wentylator pracuje ciszej. Jednak nie mam pewności czy podłączyli kostkę. Dzisiaj rozebrałem samodzielnie i kostka była odpięta (może spadła przy rozbieraniu).??

3. Klima chłodzi i grzeje tzn ustawiłem temp wewn na 15° i na AC po chwili zaczęło chłodzić stopniowo podwyższałem temperaturę i przy ok 19° AC zgasło (czyli klima wyłączyła się ???) i zaczęła grzać, temperatura na zewnątrz była OK tj 10°

4. Czujnik temp zewn jest OK, pokazuje poprawną temperaturę.

Dzisiaj pojeżdżę i zobaczę czy przegrzewanie ustąpiło Odezwę się wieczorem. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!