Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic 2003 1,6 16V automat] nie pali gdy rozgrzany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pojawił się 1 problem w mojej megi <czerwona> czytałem archiwum ale nie doszukałem się rozwiązania mojego problemu

 

rano odpala bez problemu, ale jak sie przejade np. do sklepu, postoi 10-20min nie ma problemu z odpaleniem, postoi 1h to mam problem z odpaleniem

rozrusznik kręci i mija xxxxx przekręceń stacyjki zanim znów zaskoczy

 

co robić???

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

czytałem archiwum

czujnik nie dotyczył rozgrzanego silnika

a na zimnym nie mam żadnego problemu z odpaleniem

 

Pomimo tego, że kol. jagu bardzo oszczędza słowa w swoich postach, to: Nie cytujemy posta w całości, pisząc bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. <czerwona>- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siewicz, czujnik też może być przyczyną nie zapalania na ciepło, jednak przy tym silniku najprawdopodobniej winę ponosić będą cewki

ale wg twojego opisu objawy wskazują jednoznacznie na czujnik położenia wału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH] <czerwona>

 

ok przyjmuje że to czujnik

jak go znaleść

znalazłem że jest pomiędzy silnikiem a skrzynią ale od której strony go zlokalizować. Dół góra pod maską czy od dołu, lewo prawo ??

oczyścić czy kupić nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chciałbym zapytać czy ktoś miał podobny problem o którym mowa poniżej i jak sobie z nim poradził:

Megane II, 1.9 dCi, - silnik zimny, autko pali bez problemu, lecz po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów (ok. 30 km) wyłączeniu silnika i próbie włączenia zapłonu, autem klekocze, i po ok. 5 sekundach z wielkim trudem odpala.

Byłem u jednego gostka, co wpiął się clipem, i według niego to wtryski. Nie dawało mi to spokoju i podjechałem do innego i według niego to pompa wysokiego ciśnienia.

 

Nie wiem kogo mam się słuchać, który z nich ma rację?

 

Jeśli ktoś się borykał z podobnym problemem, to bedę wdzięczny za rady..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jagu, czy ten czujnik położenia wału dotyczy tylko silników benzynowych czy diesli też. Bo w odpowiedziach przewija się wątek silników benzynowych. A TY jagu nie określiłeś się czy jesteś posiadaczem diesla czy benzyny. Zależy mi na czasie, bardzo. Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, mam taki sam problem, tylko, że z 1.5 dci :-( wszystko pięknie chodzi i nie daj boże zgaśnie to potrzebuje chwili żeby znowu jechać. Znaczy gaśnie i jak próbuje zapalić to kreci i kreci i nie zapala albo zapala i 900 obrotów i gaśnie:( przed zakupem jak byłem na komputerze w serwisie boscha to mi powiedział że jst jeden błąd w silniku i to własnie ten położenia walu:( mówił że to nic takiego i da sie spokojnie jeżdzić :-/ myśłicie, że mój problem ktwi własnie w tym?? <ok>

 

[ Dodano: 2008-11-06, 21:36 ]

Dodaje, że rocznik mojego samochodziku to 2005 jeżeli to ma jakieś znaczenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!