Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Źle wlany olej :( !!!!


slawekhip

Rekomendowane odpowiedzi

Tak o filtrze nie można zapomnieć ,ale płukanie kataryny to nie takie straszne. Trochę może kosztować bo po operacji należy ponownie wymienić filtr i zakup czyściwa na stacji benzynowej ok 4,20 za l.Już kiedyś to praktykowałem i na warsztacie gdzie kiedys pobierałem nauki i na pojazdach, które posiadałem. Technolodia jest dosyć prosta.Po spuszczniu tego co jest w silniku zalewamy kataryne ON lub naftą(bardziej kosztowne), wymieniamy filterek i kręcimy rozrusznikiem, najlepiej z odlączonym zapłonem lub odciętym paliwem. Zlewamy zawartość silnika do naczynia nie na trawnik i ponownie zalewamy czyściwem i tak ok 2-3x.Póżniej postępujemy jak przy wyniamie oleju łącznie z filtrem.I będzie <czerwona>

P.S a czy niekonieczna to nie wiem,ale zatkanie głównego kanału olejowego może być dość nieprzyjemne dla silnika i dla właściciela :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe <czerwona> faktycznie bardzo prosta i przyjemna operacja.

zatkanie głównego kanału olejowego może być dość nieprzyjemne dla silnika

To raczej nie nastąpiło, czym miało by się zatkać ;) Po zmieszaniu tych olejów raczej nie powstała galareta. Chodzi o przypadkowe zasyfienie oleju w silniku dodatkowymi zanieczyszczeniami z oleju ze skrzyni. Nie sądzę by były to jakieś wielkie frakcje, no chyba, że zęby z kół zębatych. Skoro masz praktykę w warsztacie samochodowym to wiesz jak wygląda olej ze skrzyni biegów. Jeśli ktoś by się uparł to może na takiej mieszance śmigać, jednak skoro zostało to wcześnie zauważone, warto jak najszybciej wymienić, choćby profilaktycznie.

Zresztą trzymajmy jeden, obrany właściwie kurs. W większości postów o zmianie oleju przewija się zdanie: "Na olejach się nie oszczędza". Tu radzę to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma zamiaru oszczędzać na olejach tym bardziej na silnikowych,tak mi sie wydaje. Po wymieszaniu olejów silnikowego i przekładniowego może właśnie powstawać tzw."galareta" lecz nie to jest najstraszniejsze. W większości oleje przekładniowe nie są przystosowane do warunków jakie panują w silniku, a w szczególności na gładziach cylindrów gdzie panuje wysoka temp. (za wysoka jak na olej przekładniowy) i do tego działają związki chemicze, które powstały w procesie spalania i zachodzą w reakcje chemiczną z frakcjami wodorowymi oleju przekładniowego. W tym momencie zachodzi ryzyko powstawania skrzepów ,które mogą powodować zatory w kanałach olejowych :-( .To tak jak odkładanie cię cholesterolu,a zawał mięśnia sercowego.Płukanie silnika oszczędza nam tych nieprzyjemnych dolegliwości silnikowych <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał#, przeczytaj pierwsze posty w tym temacie. Nie mam zamiaru podważać Twoich wywodów, jednak taki stosunek olejów jaki tu zaistniał 3:1 a ponadto TYLKO 3km przejechane na tej feralnej mieszance, nie są w stanie wytworzyć takiej ilości nagarów, spieków, czy skrzepów jak to nazwałeś, by było niezbędne płukanie układu smarowania w silniku. Ponadto oleje silnikowe także mają właściwości myjące i choćby nawet już coś zdążyło się osadzić, powinno zostać wypłukane samoistnie po zmianie oleju na nowy.

Dla tego też napisałem, że w tym wypadku operacja taka raczej nie jest konieczna.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że można ją przeprowadzić. Kto bogatemu i mającemu czas i zdolności zabroni. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!