Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Angielska wersja lamp


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.forum.vwgroup.pl/f255/oznaczeni...orow-i-lamp-58/

Jeśli pod kodem HC/R reflektory H4, bądź HC wszystkie inne reflektory znajdziemy strzałkę "->" oznacza to że reflektor jest przeznaczony do ruchu lewostronnego.

A jeśli idzie o reflektory do ruchu prawostronnego, brak strzałki pod kodami opisanymi powyżej, ewentualnie strzałka "<-" skierowana w lewą stronę.

Chyba jednak zostałeś wprowadzony w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach w aukcji, na 100% jest dwukomorowa. Jeśli jednak wierzyć temu artykułowi z linka, to wygląda na anglika.

Kod HC/R mówi o wersji reflektora: H to halogen, C to światło mijania, a R to światło drogowe. Ukośnik "/" pomiędzy C i R oznacza, że świateł mijania i drogowych nie można włączyć jednocześnie (reflektory H4).

U Ciebie nie ma ukośnika, co potwierdza jej dwukomorowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje numery seryjne lamp dwukomorowych, wersja europejska:

Lewa: 7700427874G

-> ->

Prawa: 7700427870G

<- <-

Obie lampy z oznaczeniem E9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podam numery z lamp angileskich:

Lewa: 7701047185

-> 5228 <-<-

Prawa: 7700427871 D

-> 5228 <- <-

Obie lampy z oznaczeniem E9

dojrzałem małą ciekawostke lewa lampa z francji prawa z hiszpani, na lewej data 2005, oj chyba ktoś miał mały wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, podłączę się pod istniejący już temat - posiadam sprowadzoną z Niemiec Megankę Classic jak w profilu - 97' 1,6 RT i mam problem z lampami. W tej chwili mam takie:

 

 

Przód lewy reflektor (lewy patrząc z przodu auta, tzn. po stronie pasażera)

HC/R A

02 02 ←

E4 20

9587

DEPO LHD

551-1121 R

 

Przód lewy kierunek

Valeo E2 ← 1D 014708

 

 

Przód prawy reflektor (po stronie kierowcy)

Valeo 02A → 02 HC/R 17.5 E2 4706

 

Przód prawy kierunek

E2 → 014708 2G Valeo

 

Na podstawie informacji znalezionym na tym a także na innych forach doszedłem do następujących wniosków:

Reflektor lewy (strona pasażera) – firmy DEPO – kiepska ponoć firma, ale oznaczony jako LHD (left hand drive), czyli do ruchu prawostronnego, strzałka na kloszu ←, czyli potwierdza, że do ruchu prawostronnego

Reflektor prawy (strona kierowcy) – oryginalny Valeo, ale strzałka na kloszu →, czyli do ruchu lewostronnego? (czy się mylę i w Megankach jest to strona montażu lamp? No ale nie da się ich inaczej włożyć, nawet jak ktoś jest „zdolny inaczej”).

 

Patrząc z fotela kierowcy obydwa reflektory świecą mniej więcej tak, że bardziej doświetlają prawą stronę i snop światła układa się lekkim skosem /. (slash nie oddaje kąta, chodzi mi o to, że prawa strona wyżej i dalej).

 

Dziś oglądałem na szrocie komplet lamp Valeo wyjętych z innej Meggi Classic, też rocznik 97, sprowadzonej z Niemiec. Lampy i odbicia wizualnie w bdb stanie i jak patrzyłem z przodu to obie lampy miały oznaczenie ←, czyli pasażera w lewo na pobocze, kierowcy w lewo do grilla, czyli powinny być do ruchu prawostronnego (koleś twierdzi, że nie sprowadza anglików i wg. niego te na 100% nie były z anglika). Właściwie to bym je brał, ale chciałbym się upewnić, aby się nie naciąć. Co mi radzicie?

 

Jak powinny być oznaczone te lampy do ruchu prawostronnego, albo jak to wygląda u Was <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kupiłem megane ii po lifcie (2006r)- niby ok a dziś okazuje się,że mam lampy z anglika. Może któryś z kolegów ma na sprzedaż lampy dopasowane do ruchu prawostronnego lub jakieś namiary na używki? Mam 2 pytanie dotycące żarówek-czy mogę do soczewek wsadzić H7 ale z białym światłem?, dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, kupiłeś z przeglądem zrobionym w Polsce, ktoś tu kogoś oszukał. Albo diagnosta był kolegą handlarza, albo sam już nie wiem. Jest top powód do dochodzenia roszczeń, (tak na marginesie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku lamp na H7 istnieje sposób żeby z z angola przerobić na nasze (diagnosta na stacji podpowiedział) ale raczej bym się w to nie bawił jeśli auto posiadasz nie dłużej niź 10 dni od zawarcia umowy to albo koleś bierze auto, oddaje kasę za nowe lampy lub wymieni je na własny koszt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem na początku kwietnia, też zastanawiam się nad telefonem do poprzedniego właściciela o zwrot kasy za nowe lampy, diagnosta musiał być znajomym bo auto było już po przeglądzie a ja niestety lamp nie sprawdziłem choć było nas tam trzech, pierwsza nocna jazda i zauważyłem,że odwrotnie świecą- czyli pobocze mało oswietlają a za to jezdnię bardzo dobrze. Są to soczewki ale chyba nie do przerobienia.

W umowie jest oczywiście zapis,że zapoznałem się ze stanem technicznym i zastanawia mnie sens dzwonienia do gościa choć.........nerwy już opadły i pewnie parę stówek będe musiał wydać- znalazłem-zamienniki "TYC" -500zł za komplet, popytam , poczytam co to jest?i zaczekam na wasze podpowiedzi. Dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez aksel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem istnieje inny sposób który jest taki weź zeszlifuj cycek od żarówki i okręć ją tak żeby żarnik dawał w drugą stronę (to mi podpowiedział diagnosta) co do podrób różnie z nimi bywa ale szczerze lepiej poszukać oryginalne używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!