Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem cewek.


qdziux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś po odpaleniu megane 2002 1.4 16v (przebieg 74 tys) silnik zaczął dziwnie pracować. Drżał jakby nie chodziły wszystkie cylindry. Niestety jestem tu w małym mieście i jedyne co stwierdził mechanik to to że 2 i 3 cylinder nie pracuje. Zasugerował iż mogą to być uszkodzone cewki zapłonowe. Moje pytanie brzmi czy mogę nim pojechać do "siebie" 160 km i tam dokonac naprawy w jakimś serwisie czy nie będzie to bardzo ryzykowne. Tutaj w okolicy nie mam żadnego pola manewru. Czy taka naprawę warto przeprowadzić w ASO czy można w innym zakładzie. Czy ktoś mógłby polecić jakiś zakład w lublinie i ile to powinno kosztować abym nie dał się oszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

Tylko ja jestem laikiem jeśli chodzi o te sprawy i nie wiem czy to na pewno cewki, wolałbym poznać opinie fachowca, lecz takich dopiero mogę w moim mieście znaleźć 150 km, czy mogę tak wracać?

Laicka też u ciebie znajomość regulaminu forum - zapoznaj się z nim. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na uszkodzonej jednej cewce jeździłem dwa dni, w sumie 200km i to już była mordęga dla mnie a co dopiero dla silnika. Proponowałbym Ci jak poprzednicy nie jechać ponieważ możesz miedzy innymi uszkodzić sobie katalizator, palił Ci będzie jak smok, ewentualnie odczep zasilanie od tych dwóch wtrysków na uszkodzonych cewkach, żeby Ci nie podawało paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, na szczęście Renia przetrwała tą trasę po wymianie 2 sagemów chodzi poprawnie. Przez ok 100 km świeciła się kontrolka oczyszczania spalin ale na szczęście już zgasła. Żałuję tylko że nie woziłem cewki zapasowej ze sobą, nie wiedziałem że wymiana jest tak prosta, teraz zawsze będę miał cewkę przy sobie, bo nigdy nie wiadomo. Piok sam nie wiem jak to jest mam OC+AC w hestii ale z tego co mi wiadomo to holują tylko jak auto nie jest w stanie jechać, może się mylę. W każdym razie wniosek jest taki że cewkę warto mieć, dodatkowo dodam że facet w małym warsztacie w małym mieście stwierdził że wymiana cewki to ok 1000zł i musiał bym czekać ok tydzień. Na szczęście skończyło się na jeździe w stresie i 100 zł / sztukę.

Problem rozwiązany, temat zamykamy. W razie podobnych problemów, proszę nie zakładać nowego, a zwrócić się z prośbą do administracji forum o otwarcie tegoż tematu. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!