Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 1,9 dci - spadek mocy, dymienie


dzix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

---------------------------------

Świeżo się odzywam ponieważ świeżo pojawił się problem z moim świeżym autem. 1.9 DCi 120 000 przebiegu.

---------------------------------

Otóż wczoraj po przejechaniu 140 km i ponownym uruchomieniu silnika pojawił się spadek mocy. W jednej chwili. Bez żadnych huków, wybuchów ani nic.

---------------------------------

Błędy się nie pojawiają, ani żaden serwis, problem występuje cały czas bez względu na temperaturę silnika.

---------------------------------

Auto do 2500 obrotów przyśpiesza słabo, a powyżej poszarpuje rytmicznie i powarkuje. Przy ostrym przyciśnięciu gazu kopci na czarno i wcale szybciej nie jedzie. Zapala pięknie z przycisku, nie kopci przy dodawaniu gazu na postoju i nawet dobrze się wkręca na obroty.

---------------------------------

Poczytałem wątki i nie znalazłem podobnych problemów.

---------------------------------

Gdyby ktoś z Was przeżył taki problem to proszę o pomoc.

---------------------------------

Z góry dziękuję

---------------------------------

Piotr

 

Sprawdź swoją klawiaturę. Twój "Enter" wysyła podwójnie impulsy do kompa. Nie staraj się mnie przekonać, że to rozdzielenie wątków. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Panowie nowe fakty. Auto ostro syczy, szumi. Do tego po wyłączeniu silnika na końcu jego pracy daje się usłyszeć coś jakby - pach pach pach - jak z jakiegoś kompresora. W tym modelu ciężko jest się dostać gdziekolwiek ale ewidentnie wygląda to na nieszczelność układu dolotowego. Oleju nie ubywa wcale.

Może to jakiś typowy problem w 1,9 DCi? Wiem że w scenikach I dolot potrafił się rozszczelnić - jedna rura robiła kłopot. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Piotr

 

 

PS do moda: spoko jestem tu nowy - z przyjemnością przyjmuję startową zjebkę. Nie jestem huliganem i potrafię zaakceptować zasady tu panujące zwłaszcza że to już czwarte forum samochodowe na które przybywam z racji nabycia auta konkretnej marki.

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2008-10-06, 09:45 ]

Cieszy mnie to, że skłonny jesteś do współpracy. Polecam dokładne zapoznanie się z regulaminem, gdyż jest on inny jak na innych forach. W tym poście już go naruszyłeś odnośnie cytowania postów. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!