Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trwałość silników 1,4 eco


pavlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pozostał mi największy problem w mojej meganie-silnik. Niestety ale bierze olej, wody jakieś 0,5l /400km szczególnie po trasie, 2 świece mam zawsze z czarnym nagarem i jak postoi przez noc pod chmurką to ma duże problemy z obrotami na zimnym-post:na zimnym muli. Dziś dodatkowo odkręciłem korek od wlewu oleju i prz przygazowaniu dmucha powietrzem. Oczywiście diagnoza: kapitalny remont silnika. Podzwoniłem po paru mechanikach w celu wyceny remontu. Jeden z polecanych tu na forum powiedział, że mam typowy objaw dla silników eco i to co ja mam, przytrafia się każdemu silnikowi z serii eco: cytuję "w każdym eco padaja pierścienie". Powiedział również, że nie opłaca mi się robić remontu tylko lepiej jest kupić silnik od anglika i zrobić przekładkę. Co wy o tym wszystkim sądzicie? Może ktoś z was ostatnio robił kapitalkę silnika i mógłby mi polecić warsztat który mi to zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi rodziców ma też ten silnik, ma przejechane 135tysi i póki co to piła olej, ale po wymianie uszczelek na zaworach nie pije nawet mililitra. Mechanik też podejrzewał pierścienie, ale okazało się, że jeszcze są OK. Nie wiem jak bardzo jest Twój silnik wysłużony i żyłowany, ale w Megi rodziców wydaje się, jakby miał przejechać drugie tyle bez większych problemów. Zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu a szukajka nie znalazła odpowiedzi na moje pytanie,a więc jakie są dopuszczalne ubytki oleju silnikowego?jakieś trzy miechy temu wlewałem olej do górnego wskaźnika na bagnecie a teraz widzę że jest tak z trzy milimetry mniej jest,czy to normalne?są jakieś dopuszczalne ubytki oleju czy od wymiany do kolejnej wymiany powinnien być taki sam poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile jeździsz.. Wydaje mi się, że taki mały ubytek jest dopuszczalny w starszych autkach <ok> Nie wiem na ile jesteś PRO jeśli chodzi o autka, ale poziom oleju może być różny w zależności od tego gdzie stoi auto, ile stoi od ostatniej jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam właśnie ile przejechałem na dolanym oleju,ale dolewane było tak z trzy miechy temu więc napewno około 1000km będzie,a sprawdzam zawsze na swoim parkingu przed domem i jest równy teren więc nie powinno być przekłamań

 

zawsze sprawdzam poziom po nagrzaniu silnika,własnie niegdzie nie znalazłem info jakie są dopuszczalne ubytki,o układzie chłodzenia jest sporo a o tym nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju sprawdzamy tylko na zimnym silniku. Jak jest ciepły to duża część oleju jest nadal w bloku silnika, a nie w misce olejowej.

Jak masz niebieski dym z wydechu to może brać olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się pod topic...

 

Sam mam megane z silnikiem ECO, kupiłem ją w sierpniu w komisie, miała umyty silnik, co z miejsca skłoniło mnie do sprawdzenia auta na diagnostyce i co się okazało? No właśnie nic - oleju nie spala, ciśnienie na cylindrach dobre, więc tylko kupować. Zrobiłem 2tys km i pojawił się wyciek spod uszczelki pod głowicą, który nie jest jakiś duży, ale zawsze po trasie widać świeży olej. Co do oleju to pochłania go podobnie jak u pavlika, no i powiedzcie mi tak na chłopski rozum, gdzie ten olej może się podziewać? Kapać nie kapie, a ubywa tyle, że w ciągu roku przy mojej jeżdzie musiałbym kupić z 8 litrow na same dolewki ;| A i przebieg to 170tys km, sama benzyna.

 

pavlik, a ile kosztował Cię kapitalny remont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!