Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dci vs 1,9 dci dla posiadacza 1,9


mareks 1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam sie do zakupu Megane II kombi z 2007 z silnikiem 1,5 dci 105 lub

1,9 dci 130 KM. Obecnie uzytkuje Megane hatchback z silnikiem 1,9 dci 120

KM, Jednostkę tą cenię za dużą elestyczność i w miarę dobre osiągi

pozwalające na komfortową, pewną jazdę autem. Czy myślicie - czy jest sens

(poza oczywistym wymiarem finansowym i zuzyciem oleju) pakowac się mi w

silnik 1,5 dci. Czy raczej jednostka ta będzie musiała być dla mnie

kompromisem - niekoniecznie cieszącym obecne przyzwyczajenia i oczekiwania

co do silnika. Najlepiej oczywiście byłoby mi przejechac sie osobiscie

autami z obydwoma silnikami w Lodzi (i nie tylko) nie ma w salonach aut do

jazdy z tymi silnikami (pewnikiem w zwiazku z bliska premiera nowej

Meganki - co prawda kombi wejdzie duzo poźniej wiec dziwi to)..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że powinieneś więcej zwracać uwagę na moment obrotowy niż na moc w PS . Tak na prawdę to właśnie moment jest odpowiedzialny za elastyczność a nie moc . Jeśli chodzi o moje zdanie to wybrałbym 1,9 właśnie z uwagi na zapas mocy (i tak też wybrałem) <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareks 1234, ja na pewno bym nie zamiemił 1.9dci na 1.5.Tak jak pisze Tomik 1970, liczy sie moment a tego w 1.9 nie brakuje.Jeszcze do tego delikatny wirus i fruwa a spalanie wcale sie nie zwiększy.

Musisz zadać sobie też pytanie do czego będzie Ci służyło auto, tylko do przemieszczania się na krótkich odcinkach czy na dłuższe trasy?Jeżeli pierwsza opcja to w sumie nie zwracałbym uwagi na to ,który diselek,raczej na cenę,przebieg,wyposażenie itd. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja bym spojrzał na to z innej strony.

 

1,5 DCI - układ wtryskowy Delphi - dość awaryjny....i kosztowny

 

1,9 DCI - układ wtryskowy Bosch - żywotny, ewentualnie słaby punkt to dwumasowe koło, ale....

 

Po przebojach z 1,5, zdecydowanie odradzam tą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się , 1,9 jest dla kombi, 1,5 to kompromis ale dla innych wersji. 1,9 jest silnikiem nie wysilonym a 1,5 105 KM ... sam sobie odpowiedz. Z tego co wiem jeśli 1.5 to tylko ta 105 KM. Jest tam inna turbina i zasilanie . Najmniej awaryjna wersja z sil 1.5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miłośnicy 1,9 dci szczerze tak sobie poszukałem na formu co tam się w 1,9 dci wali i tak turbo często, przepływki często, koło dwu masowe często i szereg innych elementów - więc nie przesadzajcie z awaryjnością 1,5 dci, którego po pierwsze sprzedaje się więcej niż 1,9 dci i wlace ten silnik nie buja się tak żle. Tak więc mniej ogółu więcej szczegółu:) aha i jak ktoś nie jeździł 1,5 dci to niech nie gada bo mija się to bardzo często z prawdą. Ostatnio po rozmowie z Panem w warsztacie w którym wymieniałem olej doszedłem do wniosku, że z MII nie jest tak żle pokazał mi passata 2,0 TDI właściciela warsztatu, który w pierwszym roku w serwisie wyladaował ponad 20 razy, w tym 6 razy laweta - przebieg 47 tys. km:) gdzie turbo sypnęło się po 30 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie. Mam meganę 2004r 1,9 dCi i wiem co piszę. Zona ma clio z 2006r 1.5 dCi a wcześniej miała clio z 2002 r 1.5 dCi. Jeśli mogę napisać jeszcze raz to kup sobie meganę 1,9.Jeśli 1,5 to tylko mocniejszę wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem po prostu trzeba się zastanowić do jakiego użytkowania będzie potrzebny samochód........ ja mam 1.9 kombi i taki jest dla mnie idealny, wożę często druki dla klientów które są ciężkie i moje 120 Km jest potrzebne <ok>

Co do awaryjności to 1.5 i 1.9 ma wady ....... wiadoma sprawa.....choć moi znajomi którzy są mechanikami w Servisie w Renault przed zakupem polecali mi 1.9........ bo widzą jak na dłoni jak często są awarie w poszczególnych silnikach, ale każdy podejmuje sam decyzję.

aaaa i jeszcze jedno.....awaryjność w innych markach jest taka sama a nawet i większa :mrgreen:

 

MEGANE GÓRĄ heheehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo często,
- kolego turbo to wytrzymuje spokojnie ponad 200 tys. km ale pod jednym, wszak bardzo ważnym warunkiem. <ok>

TRZEBA O NIE DBAĆ :!: Polecam poczytać poradnik na forum - "jak jeździć dieslem" Ja mam wprawdzie starszą wersję 1,9 ale jestem zadowolony. Ostatnio miałem okazję przejechać się kolegi autkiem z 1,9 dCi i stwierdziłem, że lepiej się zbiera. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic to już "kawał fury" i swoje waży. A wiadomo że Newton rację miał pisząc, że a=F/m....może nie jest to ważne w czasie jazdy miejskiej (jeździłem też Scenikiem 1.5 dCi), ale na trasie, gdy zabierasz się do wyprzedzania..... ja wybrał bym 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłam właśnie renault megane II z roku 2003 z silnikiem 1,9dCi, czy w tych modelach był montowany silnik o mocy 102 KM bo taki mam wpisany do dowodu 75KW, wydawało mi się że jeżeli 1,9 to musiałby miec 120 KM. pozatym wg nr VIN skrzynia biegów jest 6 biegowa natomiast ja mam 5. Czy ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!