Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatlo podsufitowki problem.


janiol13

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, to moje pierwsze wystąpienie na tym forum w charakterze piszącego.

Moze moje doświadczenie komuś się przyda a sytuacja wyglądała następująco:

Pewnego ranka po dojeździe do pracy wyłaczyłem silnik a że mam automat, który załacza i wyłacza światła zależnie od tego czy jest ładowanie czy tez go nie ma to w trakcie gaśnięcia silnika usłyszałem piszczek o świecących sie światłach (pomimo zamkniętych drzwi). Wzbudziło to moją czujność bo sytuacja wyglądała jakbym miał otwarte drzwi w samochodzie. Kontrolka drzwi delikatnie się żarzyła (bardzo słabo). W kabinie świeciła się przednia lampa w podsufitce. Obszedłem samochód sprawdzając wszystkie drzwi i stwierdziłem, że wszystkie sa zamknięte a kontrolka otwartych drzwi normalnie odświecała po otwarciu dowolnych drzwi. Nie przedłużając, szukałem po forach schematów, opisów podobnych zdażeń i nic. podejrzenie padło na układ kontroli ten naprzeciwko mojego (kierowniczego ;-) ) kolana. Skracając jednak temat okazało się ,ze winne było złacze, które zamontowane jest poniżej klamki otwierającej maskę samochodu. Okazało się, że dostała się tam wilgość i w tym gnieździe zrobił się słaby styk. Po oczyszczeniu go usterka ustąpiła a po nałożeniu do niego wazeliny technicznej pozostałem z nadzieją, że już nie wróci. Załączam zdjęcie winnej. Aaa Keny150, moze miałeś podobną usterkę i nie z powodu nieobecnośći żarówki ale osuszenia wtyczki usterka ustapiła.

post-17698-1246277385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie ponownie pojawił się problem z podświetleniem wnętrza kabiny :-? , czyli powrócił .... , od czasu do czasu wskaźnik paliwa opadał tzn. nie wskazywał ilości paliwa, zdarzało się, iż nie działał tylny lewy kierunkowskaz..... , wczoraj dopiero przeczytałem Twojego posta i zajrzałem do tej kostki ..... i masakra!!! Cała zielona , przerdzewiałe łącza , po rozłączeniu jej połowa styków (tych igiełek) poprostu rozsypała się!!! Pojechałem do kolegi co ma "anglika" i wyciąłem tą kostkę i przelutowałem ( dwie godzinki pękło). I jest ok. ! Wszysto działa !!! Dzięki Abodek za Twoją sugestię, która okazała się w 100% trafna! pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , jeżeli można chce sie podczepić pod temat .Mam podobny problem tylko odwrotny .Niedawno kupiłem Scenica z roku 99 silnik 1.6 w ubiegłym roku sprowadzony z Włoch ,ale przejde do rzeczy ,otóz gdy otwieram centralnym zamkiem zapalają się swiatełka przy lusterku i z tyłu nad drzwiami , oczywiście po chwili zgasną , ale gdy otwieram potem drzwi recznie zadne światełka sie juz nie zapalają i oczywiście nie działa brzeczyk pozostawionych właczonych świateł .Wygląda to tak jakby wszystkie czujniki były albo uszkodzone albo odłaczone w jednym centralnym punkcie .Panowie moze ktoś wie co sie mogło zepsuć ewentualnie gdzie znajduje sie centralka od centalnego zamka ? czekam na kazdą odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Keny150, kolego mam identyczny problem co ty, powiedz mi tylko, czy gdy otwierałeś auto centralnym powinny zaświecić Ci się kierunkowskazy i przy zamknięciu auta tak samo, u mnie jak nastąpił ten problem(dziś) przy otwieraniu auta światełka mrugają a przy zamknięciu już nie, a wcześniej wszystko działało poprawnie. Czy ta kostka co kolega wyżej w poście piszę może mieć z tym coś wspólnego?? Jutro zabieram się z tym do roboty i mam nadzieje że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie tak jest ze w momęcie otwierania lub zamykania z pilota zapalają sie kierunkwskazy, nie wiem czy ma to coś wspólnego ale można poprobować i rozebrać tą kostkę , znajduje sie za plastkiem w miejscu gdzie jest uchwyt do otwierania klapy od silnika , ja naprawiłem poprzez przedłużenie 4 kabelków z tej kostki i wpięciu nawprost pozdrawiam i życze pozytywnego załatwienia sprawy w razie pytan możesz pisać na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kolega abodek, miał racje z tą kostką, dziś się za to zabrałem i było widać że ktoś już przy tym grzebał ale zrobił to do kitu, przeczyściłem kostke i nasmarowałem. Wszystko działa lux lux lux, a przy otwieraniu z centralnego światełka znowu migają więc ta kostka też ma z tym coś wspólnego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wniosek z tego, że kolega abodek znalazł piętę Achillesową Scenica ;-) , kostka ta jest odpowiedzialna za dużą część instalacji i jak widać może nieźle namieszać! Miałem problem z oświetleniem wewnętrznym, "znikającym" kierunkowskazem tylnym i zwiększonym poborem prądu podczas postoju i wszystkiemu winna była przedmiotowa kostka. Po wymianie jej problemy zniknęły, mam nadzieję , że na zawsze he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!