Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatlo podsufitowki problem.


janiol13

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka ze:

Otwieram drzwi w scenicu lampka sie nie zaswieca.

Jade do sklepu wysiadam z auta zamykam i lampka swieci.

Robie zakupy(okolo 30minut)ide do auta lampka dalej swieci.

Przy wsiadaniu niechce sie zapalic a jak sie przejade i wysiade to potrafi swiecic nawet 8 godzin jak jestem w pracy.

 

Jaka jest tego przyczyna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od sprawdzenia czujnika zamknięcia drzwi, to chyba najprostsze co może komplikować sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś wyjąć te czujniki? Może kostka nie łączy albo sam czujnik się zużył.

Jeszcze może być przy tylnym czujniku przy klapie, spróbuj zamknąć wszystkie drzwi a ten od klapy dociśnij ręcznie bo może klapa nie dociska go prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, WD nic nie daje.

1) sprawdzić czy przy zamkniętych drzwiach wygaszona jest kontrolka otwartych drzwi, czy nie świeci/gaśnie się w czasie jazdy.

2) zobaczyć czy nie odpadły plastikowe kółeczka na drzwiach na przeciw wyłączników, jak tak z dętki od roweru wyciąć kółeczka i przykleić je w odpowiednich miejscach taśmą dwustronną.

3) wyjąć styczniki i spróbować je wyczyścić, będzie trudne bo są całe w plastiku, ale o ile pamiętam da się je rozebrać, ja nie rozbierałem. Zawsze można wybebeszyć je z jakiegoś rozbitka lub spróbować kupić w ASO.

4) wyjąć żarówkę i mieć spokój :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że na końcu jest ;-? czyli też mi się to nie podoba.

Jak kupiłem auto to żarówka była wyjęta, poprzedniemu właścicielowi coś nie pasowało. Dopiera jak założyłem żarówkę "wyszło szydło z worka" i zacząłem szukacz przyczyny. Usunąłem i mam spokój. Zastanowiło mnie, a właściwie naprowadziło, to, że w schowku przed pasażerem walał się stycznik od drzwi.

Acha jeszcze jedno, poruszaj stycznikami, a właściwie tymi gumkami, ja miałem jeden źle założony i po prostu latał sobie, jak go drzwi przycisnęły odpowiednio to się lampka nie świeciła, ale wystarczyła jakaś dziura i zaczynała się dyskoteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja wyjąłem światełko, wziąłem do domku (zima, a w domku cieplutko) wyczyściłem całość, plastiki ludwikiem, do blaszek dobrałem się starą metodą czyszczenia draską z pudełka od zapałek (mogą być inne, nowocześniejsze bardzo drobnościerne materiały), delikatnie dogiąłem blaszki gdzie trzymają żaróweczki i przy przełączniku światła ogólnego i dla pasażera. Po tej operacji światełko pali się światłem prawie białym - porzednio, jak już się zapaliło, to było żółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam bardziej złożony problem, mianowicie jest tak: w aucie cały czas świecą się lampki od podsufitki i w bagażniku, jak odpalę auto to gasną (działa ściemniacz) , gdy jest odpalone auto to każdy czujnik drzwi działa!!! Czyli po otwarciu drzwi (każdych łącznie z tylnymi od bagażnika) zapalają się lampki, jak zamknę to gasną......ale jak wyłącze samochód i wychodzę to nie gasną (po zamknięciu wszystkich drzwi). Czyli w/g mnie czujniki ok ponieważ reagują na zamykanie i otwieranie drzwi (tylko gdy jest włączony silnik). Oczywiscie taka historia zaczęła się dziać po około 3 tygodniach od kupna......, doraźnie wyciągnąłem żarówki ale nie na tym przecież rzecz polega....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!