Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podłaczenie czujnika ciśnienia w klimie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę od początku. Kupiłem scenica 2007r 1.5dci 105kM pompa i wtryski siemens po wypadku (przód niegroźnie) przebieg 17tys km. Podczs postoju osiaga max obroty podczas jazdy tylko 3tys obr komunikat na wyswietlaczu "sprawdz wtrysk" Podłaczenie do kompa okazuje sie ze bład czujnika cisnienia klimy.ok laduje klime i nic bledu nie mozna wykasowac. Problem polega na tym ze wymieniałem rurke z czujnikiem na inną z powodu tego wypadku. kable od wtyczki czujnika wyrwane. Polutowałem zgodnie z kolorami. Może z tym czujnikiem jest cos nie tak? Nie wiem. Jeśli posiada ktoś schemat kolorow połaczen lub wogole schemat bed wdzieczny oraz za wszystkie podpoiwedzi.

Do wtyczki dochodzi napiecie 5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem podobny problem ale tylko z klimatyzacją. A mianowicie u mnie nie działała klima (klimatronic), nie działało ogrzewanie tylnej szyby oraz lusterek zewnętrznych. Ogrzewanie lusterek oraz tylnej szyby włączało się jedynie w momęcie włączenia odszraniania (ale klima nie działała ). Po wpięciu w komputer nie wyświetlał się żaden błąd, ale było widoczne że czujnik ciśnienia klimatyzacji pokazuje zero. Wymieniłem czujnik na nowy - po znajomości kosztował mnie w serwisie 390zł normalnie 470zł. Po czym klima dalej nie zadziałała pomimo że czujnik już pokazywał ciśnienie. Okazało się że komputer się rozprogramował przy wyciągnięciu akumulatora i po zaprogramowaniu go wszystko zaczęło działać prawidłowo. Niemniej jednak zepsuty był również czujnik ciśnienia klimy. Wcześniej byłem u kilku elektroników i nie potrafili znaleźć usterki (bo nie wyświetlały się żadne błędy) okazuje się że dużo zależy od używanego w warsztatach oprogramowania - pomijam fabryczne serwisy bo tam zdzierają. Mnie poza tym czujnikiem kosztowało 150zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Powiem Wam co dzieje sie dalej a mianowicie klima dziala czujnik ok teraz pozostaje blad cisnienia wtryskiwaczy, elektryk powiedzial mi ze albo pompa albo wtryskiwacze lub regulator cisnienia w pompie. Wtryskiwacze sprawdzalem sa ok wprost idealne. regulator cisnienia nie wystepuje w serwisie renault tylko cala pompa. Mechanik poiwedzial mi ze peugeot i citroen stosuja te same pompy siemensa i mozna by podmienic nie wiem ale pozytyw jest taki ze gdyby ten regulator byl walniety to w serwisie cistoena dostane go za 400zl. Miał z was ktos juz takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!