Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o opinię - sprowadzona Megane 1 1998,


Maurer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym was prosić o opinię na temat auta z Allegro:

http://moto.allegro.pl/item463240005_fajna..._z_niemiec.html

 

Nie mam jeszcze orientacji w temacie Meganek, czy taka cena za auto z dość bogatym wyposażeniem, to nie jest podejrzanie malo, nawet razem z opłatami? Na pierwszy rzut oka, z minusów widzę tylko inny odcień lakieru na przednich drzwiach, i jakiegoś malego wgniotka na drzwiach kierowcy. Sprzedający nie podał przebiegu, ale wnętrze auta nie wydaje się być zbytnio skatowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś nie pisze nic o przebiegu <ok>, ale jak do niego zadzwonisz to napewno ci poda :) autko rzeczywiście wygląda na zadbane.

Chociaż jeżeli on jest handlarzem to może być różnie :-/

Najlepsza rada to samemu ją sobie dokładnie obejrzeć :)

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłbym uwagę na rzekomą bezwypadkowość auta, bo jak sam zauważyłeś drzwi pasażera mają inny odcień. Zdjęcie od strony drzwi kierowcy jest pod takim kątem, że ciężko określić ale wydają się również troszkę odróżniać. Jednak wiadomo, że to może być jedynie wynik jakiegoś odbicia itp. Brakuje też plastikowej listwy pod przednim zderzakiem. Najlepiej obejrzeć dokładnie auto na żywo jeżeli masz niedaleko <ok> Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koniecznie obejrzeć, chociaż drzwi pasażera wyglądają podejrzanie... Opłaty to jedna sprawa, a rozrząd + płyny + olej(e) to druga. Dolicz do tego jeszcze zimówki i być może później letniaczki (nie widać jaki bieżnik) i trochę się tego nazbiera... Ja bym się zastanowił 10 razy i gdyby oględziny nie wykazały niczego podejrzanego, pojechałbym na stację diagnostyczną i sprawdził silnik, zawieszenie i grubość lakieru <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Wam wszystkim za rady. Na auto, ze wszytkim (kupno, ewentualne opłaty, rozrząd, najważniejsze wymiany) chciałbym wydać do 10tys.

A tak ogólnie, nie patrząc na ten egzemplarz, to cena 8500 za ten rocznik i wyposażenie, to dużo, mało, uczciwie?

 

Chess175, zapewne sprzedający poda mi stan licznika, co z przebiegiem może mieć niewiele wspólnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją megane 1.4 ECO '96 z super stanie (no, pomijając problemy z silnikiem, które niedawno dały znac o sobie i dwa malutkie purchle na nadkolach) z szyberkiem, centralnym w pilocie i elektrycznymi szybami dałem pod koniec wakacji 8 tys. więc te, powiedzmy, 8.500 po opłatach za ten Twój rocznik i z tym wyposażeniem wydaje mi się troche za mało. No popatrz: koleś sprowadził auto z Zachodu, po odliczeniu kosztów paliwa ("bo przyjechała na kołach") i kasy za fatygę, wychodzi na to, że dał max 5500 PLN (cena na aukcji po negocjacji 6500-6800PLN) a taka kwota za sprawną megane 10-letnią z wyposażeniem całkiem przyzwoitym wydaje się mało prawdopodobna. Nie mówię, że to nie jest okazja, ale jak będziesz oglądać auto to zachowaj cholerną czujność i najlepiej weź kogoś, kto jest obeznany w megankach i potraktuje sprawę na chłodno. Jeśli przy oględzinach nie postawicie żadnego ISTOTNEGO minusa i jeśli na stacji wyjdzie pozytywnie (analiza spalin, standardowa ścieżka, geometria i grubość lakieru to podstawa), to bierz i się nie zastanawiaj!

A i jak uzyskasz niezły wynik na amorkach to nie podniecaj się tym zbytnio, bo drogi niemieckie nie mają porównania z naszymi i jak nawet wyjdzie Ci sprawność ok. 50-60% na każdy, to po paru miesiącach śmigania po naszych dziurach, może się okazać że trzeba będzie wymieniać komplet amortyzatorów, bo bardzo prawdopodobne, że od czasu nabycia fury w salonie, nic przy zawieszeniu nie było robione. Dlatego przestrzegam przed fascynasją autami sprowadzonymi, bo do nich trzeba doliczyć 3.000 PLN wszystkiego jeśli chcemy mieć absolutną pewność że nas nagle nie zawiodą i polecam auta krajowe, do których jeśli trzeba coś dołożyć, to będzie to kilka (w ekstremalnych sytuacjach kilkanaście) setek, nie więcej.

Kupno samochodu to poważna decyzja, która rzutować będzie na lata i pamiętaj, że emocje i zasada "co nagle, to po diable", są tutaj najgorszymi doradcami!

 

BTW: Porozglądaj się za krajowymi magankami do 9000 PLN, na pewno coś utargujesz a i jeszcze zostanie Ci trochę keszu na wymiany i ewentualne drobne naprawy. No i jeśli auto jest krajowe, żądaj dokumentów, rachunków, faktur za naprawy, które uwiarygodniają historię auta i podnoszą jego cenę prze ewentualnej odsprzedaży (sam też gromadź wszelkie papierzyska). Powodzenia!

 

BTW2. Sam nie wierzę, że to piszę, ale gdyby kręciła Cię moja Megane 1.4 ECO, szyberek, el. szybki, halogeny, CZ w pilocie, radio + CD z MP3 PIONEER 2000MP 4x50W + głośniki Pioneer (radio i głośniki na gwarancji), 100% bezwypadkowa, co możma sprawdzić, za 8200 PLN (wymienić trzeba tylko uszczelkę pod głowicą i tłumik z katalizatorem, co zrobię na dniach) to nawet będę zadowolony. Kolor bordo metalik w razie czego <ok> Ale najpierw weź sobie moje wskazówki do serca, na pewno się nie zawiedziesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!