Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana paska wielorowkowego


gregamel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moje pytanie jest następujące. Miałem ostatnio wymieniany rozrząd ale bez paska wielorowkowego (coś nie skojarzyłem i go nie kupiłem). Pasek już mam i mam też pytanie - czy wymiana będzie kosztowna? Sam tego nie zrobię ale ciekaw jestem jakich kosztów mogę się spodziewać. Tak przy okazji - dużo jest przy tym rozbierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Potrzebny klucz 13 i jeden kwadratowy w celu dociśnięcia naciągacza.

Patrzysz do góry na silnik luzujesz koło alternatora nakrętkę na klucz 13 po czym puszcza napinacz i masz luźny pasek, Ściągasz stary i zakładasz na rolki nowy, wkładasz klucz kwadratowy w otwór na blasze od alternatora ciągniesz klucz kwadratowy do dołu co powoduje że napinacz dociśnie pasek i zakręcasz nakrętkę na klucz 13.

Do 15 minut roboty. Jak w warsztacie wezmą więcej niż 20zł to lipa.

Tu zmiana jest super ale w niektórych bolidach trzeba odkręcać poduszki sinika aby go wymienić.

A właśnie mój opis dotyczy auta z klimą gdzie naciąg jest regulowany automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Podepnę się pod istniejący temacik.Właśnie przymierzam się do wymiany paska alternatora i paska wielorowkowego napędu klimy i pompy wspomagania,byłem w sklepie by kupić oba paski,sprzedawca doradził,że do mojej Megi (silnik k7m 702,z klimatyzacją)będzie pasował odpowiednio : do alternatora pasek 3 PK 715,zaś do napędu akcesoriów 5 PK 1275,ten pierwszy powinien pasować,natomiast ten drugi nie...jest za szeroki.Wcześniej podałem jaką szerokość ma pasek i ile rowków/klinów ma.Stwierdziłem,że pasek powinien się zaczynać symbolem 4PK (bo to jest chyba ilość klinów o ile się nie mylę) ale co dalej?Na necie znalazłem taki 4PK 1272,jednak w ciemno wolę nie kupywać.Może ma ktoś oznaczenia u siebie i mógłby podać,bądź wie jakie oznaczenia ma ten pasek?Jutro idę do innego sklepu zamówić pasek,bo u tego sprzedawcy ,u którego byłem dzisiaj innych niema i twierdzi twardo,że ten powinien pasować...tylko ciekawe jak?

 

macv6 według tego katalogu to powinienem mieć raczej pasek :roll: 4PK1268...z ciekawości podjechałem do kumpla a u niego widzę 4PK1272,sam juz niewiem skąd te rozbieżności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej27r, z tymi paskami to jest kiepska sprawa, do alternatora u mnie jest 3PK715, ale z tym od akcesoriów to już nie jest tak różowo. Poszedłem kupić ten pasek do sklepu powiedziałem, że do meganki z 96r z klimą, facet miał sprowadzić przychodze odebrać i dostałem pasek wąski (nie pamiętam ile rowków), zoabaczyliśmy razem do katalogu i okazało się, że od czerwca 96 był inny pasek, a ja mam meganke z marca więc nie pasował. Także najlepiej idź do sklepu i zobacz razem ze sprzedawcą w katalogu i patrz dokładnie na miesiące.

U mnie pasek akcesoriów ma oznaczenie: 5PK1250.

Zresztą zobacz tutaj https://www.gates-online.com/GatesEU/pl/PL/...cmd=gateswebcat

 

Według tego powinienem mieć pasek 5PK1260, a nie 5PK1250... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!