Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka powietrzna


Rekomendowane odpowiedzi

Poduche wymieniamy co 10 lat? Koniecznie ?

 

Może się ktoś wykazać wiedzą w tej sprawie?

Kiedyś wyczytałem o przeglądzie co 10 czy w fiatach chyba co 12 lat.

To może być dość ciekawy wątek na nowy temat.

Może proch wietrzeje lub materiał poduchy parcieje?

Zaciekawiło mnie to troszeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam takie pytanie, może o mały >off topic< ale to jest jedyny temat gdzie pojawiło się pojęcie "taśma poduszki". Jako że właśnie dzisiaj dowiedziałem się od mechanika, że mam tą część do wymiany udałem się do ASO żeby spytać o cenę, tam pan spojrzał się na mnie jak na wariata i powiedział że nie ma czegoś takiego!!! Że jedyne co to moźe być to zwijak (chyba tak to się nazywa).

Jeszcze jedno pytanie: po małym rekonensie po mieście dowiedziałem się że "takie rzeczy to tylko w ASO lub używane". Gdzie można kupić, listwę vel. taśmę vel. zwijak kupić w miare tanio a dobrze :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje mi chyba tylko używane bo w salonie to tylko z całym tym plastikiem razem z manetkami od wycieraczek i świateł - koszt ok. 640 zł, a na allegro ok 100 zł za sam zwijak, wiem że nowe to nie to co używane, ale mam nadzieje że będzie wszystko ok?

jeszcze takie pytanie: Czy te zwijaki w megane I i II są takie same czy się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MI są zwijacze inne i nawet w ASO można je kupić osobno.

Ja swój zwijacz naprawiłem (dolutowałem miedziany pasek w miejscu pęknięcia) i potem przestawiłem tak, aby naprawiany obszar nie pracował mechanicznie (wcześniej odpowiadał za zgięcie tasiemki o 90 stopni przy maksymalnym skręcie kierownicy. Ta taśma jest tam nawinięta ze sporym zapasem więc jest duża tolerancja w jej ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odświeżę wątek...

 

Po wymianie sprzęgła i tarcz hamulcowych oraz odpięciu akumulatora na kilka godzin na stałe zaświeciła się kontrolka Airbag + SERV

 

Sprawdzałem kostki pod fotelam, sprawdzałem taśmę przy poduszce w kierownicy i nic, dziś podjechałem do serwisu, panowie 3 godziny próbowali podpiąć go do komputera, ale nie chce się komunikować w zakresie kontroli poduszek i napinaczy (wciąż są komunikaty o braku dialogu), macie jakieś pomysły co może być przyczyną świecenia tej kontrolki ew. braku komunikacji z kompem?

 

Serwis (Renault) twierdzi, że potrzebuje auto na ok. 2 dni aby wszystko porozbierać i posprawdzać bo nie są w stanie inaczej określić przyczyny, na chilę obecną wciąż brak komunikacji z kompem i wciąż świeci kontrolka :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazam do tematu: Otóż zamówiłem na allegro przełącznik zespolony wraz z taśmą, opis był że stan bardzo dobry taśma 100 % sprawna itd. Przyszło zawinięte w folie śnaidaniową i wyglądało kokon kosmity. OK, wrzuciłem do bagażnika i do elektryka. Wrazam po paru godzinach i co... oczywiście taśma niesprawna!!! No dobra to mail za mailem i doczekałem się na zwrot pieniędzy (całkiem sprawnie poszło, tylko że wciąż mam zepsute auto). No to co na szrot, jeden z większych w CK, no i spoko sprowadzą, tylko... muszę im wyjąć starą "bo tego było dużo rodzajów, oni muszą sprawdzić, etc" więc na drugą stronę miasta do elektryka, a ten mi mówi "w środę" i jeszcze auto musi u nich zostać bo się nie da jeździć, ech...

 

Czekam więc do środy, a później nie wiem czy się na piątek wyrobią czy będę miał na weekend niesprawne auto :)

 

I jeszcze jedno: po ostatniej wizycie u elektryka (co to się dowiedziałem że kupiona taśma jest zepsuta) wszystko działa bez zarzutu. Elegancko jak w nówce. A w międzyczasie zdążyłem zrobić trasę Kielce - Wrocław - Kielce inormlnie użytkuje samochód. Czy jest możliwe jakaś cudowna samonaprawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli elektryk przy ponownym montażu inaczej ustawił taśmę to pęknięcie (które najczęściej powstaje na zgięciu) jest teraz na łagodnym łuku i łączy. Więc może tak być. W MIPHII nie trzeba nawet nic robić z komputerem (sprawna taśma i przestaje raportować błąd lampkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!