Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

niepokojące objawy !!!


rallyfan82

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos może jaks pomysl?? Zrobiłem ostatnio moja megi wieksza trase, 600km i mam pewne obawy. Wymieniałem ostatnio rozrzad, pasek osprzetu, poduchy wszystkie pod silnik bo jedna była zerwana. Wszyskie objawy jak reka odjał <ok> biegi ładnie choda, juz nic nie szarpie, nawet lewarek nie drga. No ale chyba za bardzo sie cieszyłem bo jak miałem okazje troche przygrzac na trasie to wyszło coś, nowego. Dokładnie przy 120km/k zaczynaja sie drgania z przodu tak ze przechodza na kierownice, ale potem stopniowo zanikaja i juz przy 130 w sumie prawie nie czuć. Podejrzewam ze to może łożyska bo wczesniej słychac szumy jakies dziwne ale nie za głośne. To byłby mały problem. Ale wiekszy zaczyna sie dokładnie przy 160km/h na 5-tce. Słychac takie zgrzytanie i wycie chyba ze skrzyni. Auto dostaje od tego drgań. Nie pojade wiecej niz 160 :/ nie mam odwagi bo mam wrazenie ze skrznia sie rozleci wiec nie sprawdze co sie stanie jak przyspiesze. To jest F7R wiec nie trudno 160 wyciagnac, tym bardziej ze na dynamike nie narzekam :) biegi tez bez zastrzezen. Tak mysle ze to moze cos z dyfrem nie tak?? a moze to tylko te lozyska. skrzynia nie ma zadnych wyciekow ani pekniec, choc co do poziomu oleju to nie był sprawdzany, ale jak wczesniej szukałem machanika do urwanej poduszki to jeden zauwarzył dziwne bicia przenoszace sie przez półosie jak krecił kołami na podnosniku. Byłbym wdzieczny za jakies podpowiedzi zanim zaczne z tym działac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi sa czyste ale co do wywazenia to nie ma pewnosci. Cisnienie tez sprawdzałem i jest ok. No ale niedlugo na zimowki zmienie to bedzie okazja sprawdzic czy cos sie zmienia.

 

Ad2 po co tak szybko jeździsz? Jeździj wolniej nie będzie problemu. :-P

 

No czasem kusi ale tylko czasem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te drgania pochodzą od opon to w przyszłym roku powrócą, tak czy siak przyglądnął bym się oponom. Będziesz miał zdjęte, będzie więcej widać. Co do ciśnienia wcale nie powiedziane, że masz dobre. Czasami wystarczy podnieść lub upuścić, niewiele 0,1 0,2 bara i drgania mogą ustąpić, sprawdziłem to u siebie.`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada podnies sobie autko tak zeby mozna było zdjąć przednie koła. i po kolei najpierw sciągnij sobiie koło lewe prawe nadal dotyko podłoza odpalasz auto i z 5 biegu startujesz oczywiscie auto zabezpieczone. nic ci sie nie stanie bedzie sie obracać tylko ta os która nie ma koła i patrzysz sprawdzasz czy trzesie pozniej robisz to samo tylko z 2 strony. jesli coś zauwazysz napisz mozliwe ze to pół oś dostala jakiś luz w przeg€bie wewnętrznym moze gdzieś jest podkszywiona nie wiem jak tam masz rozwiązane od strony pasarzera czy jest długa oska prosto ze skrzyni czy jakaś podpora z łozyskiem musisz dokładnie oblukać układ napędowy czasem nawet tarcze chamulcowe wprowadzają bicie ale wtedy napisał byś ze trzesie ci pedałem i kierownicą przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!