Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

do 9500zł


Bartek2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do wydania 9500zł. Zastanawiam się nad Renault Megane. Chodzi mi tylko o wersje 4 drzwiową.

Mam kilka pytań:

Jakie wady ma ten samochód?

Na jakie elementy blachy mam zwrócić uwagę (gdzie występuje najczęściej korozja) ?

Jakie silniki polecacie a jakie odradzacie w Megane?

Myślę, że za te pieniądze znajdę w miarę dobrze wyposażony egzemplarz.

Oczywiście poszukuję bezwypadkowego i zadbanego auta.

Czy moglibyście dać jakieś linki do aukcji wartych uwagi?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 drzwiowa to classic, chyba że w grę wchodzi również 5-cio drzwiowy HB

 

Wadą może być koszt części. Francuzy to najtańszych aut pod względem serwisu nie należą, ale też nie ma tragicznie.

Podobnie jest z majsterkowaniem przy Megane - musisz mieć specyficzny zestaw kluczy (np. TORXy) żeby cokolwiek zrobić.

Jeśli chodzi o ogólną charakterystykę to Megane jest przestronnym autem o dużym komforcie. Wydaje mi się, że jeśli się dba o auto to działa w miarę bezawaryjnie i przyjemnie. Rodzice mają silniczek 1.4eco i sprawuje się dobrze. Bez większych usterek tylko brakuje troszkę mocy.

Korozja mi się pojawiła na progach tylnych drzwi (zarówno z jednej jak i drugiej strony dokładnie w tym samym miejscu <ok>) Najlepiej poczytaj forum to się dużo dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście przeszkadza bardziej brak meijsca na nogi,

Jaki brak miejsca na nogi <ok> Renault było pierwszym w swojej klasie, przy którym nie obcierałem kolanami o przedni fotel kierowcy, który wcześniej ustawiłem pod siebie, prawie całkowicie miałem odsunięty do tyłu. Jakieś audi, szmelcwageny odpadły w przedbiegach w tej sytuacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo moich znajomych było zdziwionych, że jest tyle miejsca na tylnej kanapie. Ja z rodzicami i siostrą nie narzekamy nawet przy dłuższych podróżach także dla typowej czteroosobowej rodziny jest wystarczająco miejsca zarówno dla nas jak i na bagaże (w HB)<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem tak <ok> :

test reno megane

poczytaj sobie również testy innych marek a stwierdzisz ze każda marka, każdy model ma swoje wady i zalety.

Co do ceny części to bym nie przesadzał że są drogie sam się otym przekonałem wymieniając rzorząd w mojej megi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie też jest korozja na tylnych nadkolach, małe pęcherzyki ale jednak.

Mam HB na miejsce nie narzekam, jeździe do szkoły w 4/5 osób i może w 5 już szału nie ma ale ludzie nie są powciskani jak sardynki w puszkę, jazda w 4 to pełen konkret. Silnik 1,6 90KM i daje rade, na trasie przy dynamicznej jeździe przy oponach 195/50/R15 nie przekracza 8litrów a naprawdę czasami się spieszę do szkoły <ok> I co ważne silnik jest naprawdę cichy.

Z wygodą nie wiem ja mam swoją obniżoną i wiadomo czuć dziury ale się przyzwyczaiłem i to się nie zmieni bo jak się uda to będę po nowym roku wymieniał na meganke coupe w dieslu + chip tuning lub 2.0 ~140KM i też nisko stać będzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tym bezwypadkowym będzie trudno.

jeśli chodzi o części to ceny nie są wysokie,

reno ma piękną linie,

dobry silnik,

ogolnie zajefajne autko

lecz jak kazde auto ma swoje wady

jak brak obudowy nadkoli z tyłu,

możliwy

wyciek ze skrzyni biegów

a reszta to juz z normalnego użytkowania

 

mozesz poszukac autek w necie i wrzucic linki dostaniesz porade od uzytkowników co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka fajne auto,problemy jakie najczęscie występują to chyba elektryka. ja chcialem kupic bmw albo alfe a padlo na Megi i bardzo się ciesze,chociaż elektryka daje o sobie znać.komfort jazdy super.Dzisiaj widziałem ładną Megi 97r z klima i gazem na allegro-cena 5000tys i parę rzeczy do zrobienia,ale wkladasz ze 3000tys i masz w super stanie autko <ok> bynajmniej gdybym nie miał już swojej to bym sie skusił na tą z ogłszenia.co do silnika to chyba 1,4 i 1,6 najfajniejsze się wydają.ja mam 2.0 ale pozostaje niedosyt,bo to tylko 115 kucyków-chociaz swoje ciągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na innych forach wyczytałem że marka Renault ma wade z tym że są częste wycieki w silniku. Szczerze się tym zmartwiłem gdyż chcę kupić Meganke (pierwszy samochód) a tu takie rzeczy. Jak naprawde z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierwszy raz słyszę aby Meganki zwłaszcza z pierwszej edycji miały problemy z wyciekami silnika...poza tym jak piszesz,na większości forum wyczytałem...a czy ta wiekszość uzytkowników tych forum miała kiedyś Megi?? piszą ludzie stereotypy,nie mając czasem pojęcia o czym piszą :mrgreen: kupuj Megankę i dbaj a będzie twoją wierną towarzyszką :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SnakeEyes, pocą się, jest to niestety nagminne, ale nie wpływa to na eksploatację jako taką, generalnie można to olać póki nie ma znaczących ubytków oleju (najczęściej leci spod dekla klawiatury oraz spod wybieraka w skrzyni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zmiany samochodu. Obecnie megankę użytkuje żonka i jest bardzo zadowolona pomimo braku wyposarzenia. Co prawda robione było całe zawieszenie jak i silnik, wymienione chłodnica i nagrzewnica ale jakoś przywiązałem się do tego autka i już wiem co może go zaboleć. Miejsca w środku wystarczająco. Do bagażnika mieszczę wózek, czego niestety nie mogłem zrobić w audi A4 kombi. Nie wszedł mi na szerokość, trzeba było kombinować. Wychodzi rdza na tylnych nadkolach i na progach. Ale jakoś dziwnie na to wszystko patrze ze spokojem. Może dlatego że drugi samochód jest służbowy i to nim wszędzie się jeździ, a w meganie mam czas czasem pogrzebać. W każdym razie zastanawiam się nad ponownym kupnem meganki I phII, tym razem z silniczkiem 1,6 albo 1,9dTi. Chociaż sam nie wiem czy nie poczekać jeszcze roku. Może coś nowego? Ciekawe jak te nowe Dacie Sandero będą się sprawować. Toż to przecież renówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie naszczęście nic takiego nie ma miejsca. poza tym jak czytam to forum,to raczej inne usterki dają się we znaki niż wycieki...stąd mój wniosek.Ale bronius skoro tak piszesz to,będe musiał mieć to na uwadze i sprawdzać częsciej autko pod tym kątem :mrgreen:

 

SnakeEyes, pocą się, jest to niestety nagminne, ale nie wpływa to na eksploatację jako taką, generalnie można to olać póki nie ma znaczących ubytków oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!