Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegląd jesienno-zimowy ASO


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

To jak możesz za piwko to bym pojechał do znajomego, pewnie dokładniej to zrobi. Chyba, że będziesz przy aucie i poprosisz, aby też zerknął na to czy tamto ;-) <ok>

Pewnie do końca grudnia.

Tu dodatkowe info jak zdobyć assistance.

http://www.renault.pl/serwis-oferta-i-ceny...ancji/index.jsp

przegl_d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ASO pozwolą mi być przy autku a co dopiero czy będą skłonni na coś więcej spojrzeć <ok>

W ogóle to mam wrażenie, że ten przegląd na jesień jest bardziej na odczepne, bo:

- oponki, felgi i ciśnienie to mi sprawdzą przy zmianie opon u gumiarza

- stanu wycieraczek i poziomu płynu do spryskiwaczy nawet nie skomentuje

- jak znam życie to stan żarówek i reflektorów będzie polegał na sprawdzeniu czy świecą a nie jak

- zostały jako warte uwagi hamulce i akumulator z przewodami zapłonowymi

Szczerze to liczyłem, że chociaż sprawdzą jeszcze płyn hamulcowy i w chłodnicy (jakość a nie ilość) czy np. świeczki.

Podsumowując wychodzi, że za 25 możemy kupić assistance i 2l płynu oraz małe sprawdzenie paru elementów.

Muszę sprawdzić co za assistance mam w swojej polisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że jest to dobra akcja, na wiosnę skorzystałem i zawsze rzut okiem obcej osoby na samochód jest obiektywna opinia, wiadomo o klockach i tarczach napisali mi wiosną teraz już nie ma tego problemu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak na pewno Ci coś znajdą w aucie, bo te akcje są robione tylko po to by nagabywać sobie klientów. Zawsze jakiś odłamek samochodów z znalezionymi usterkami zdecyduje sie na kosztowną naprawę w ich warsztacie. A 25 zeta za 10 min. rzut okiem na określone punkty (wiadomo klocki,zawieszenie,płyny i takie tam) to wcale nie tak mało, chciałbym mieć taką stawkę chociaż na 1h. No cóż taka już polityka koncernów samochodowych więcej zarabiają na serwisach niż na sprzedaży samochodów. Bywałem na takich przeglądach i różnie to wygląda, czasem było miło jak piłem kawkę i patrzyłem jak uczniowie sprawdzają moje auto. Zaznaczę jednak że lepsza taka akcja niż żadna i zachęcam mimo wszystko do korzystania z niej :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit, byłem na wiosnę i dostałem asistance mimo stwierdzonych 20% klocków hamulcowych i uszkodzonej gumce na sworzniach. Wiesz kto jest jeleń to weźmie tę wymianę klocków w ASO ja wymieniłem sobie razem z tarczami (tego nie zauważyli, że tarcze miały już dość spory rant) myślę, że warto przynajmniej wiem że moje autka są sprawne <ok> a przy okazji zamówiłem sobie parę części potrzebnych do pracy, synek wybrał sobie samochodziki smycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, szczerze mówiąc to jest zwykłe wyciągnięcie pieniędzy co potwierdzasz pisząc że nie zwrócili uwagi na tarcze. Czasami zdarzają się akcje np w Volvo gdzie za 50zł sprawdzają wszystko - przegląd trwa prawie godzine i na koniec dostajesz wydruk o stanie auta - włącznie z wynikami zczytanymi z komputera.

Punkty podane na ten przegląd w Renault sprawdzisz sam - a raz w roku na przeglądzie rocznym w stacji diagnostycznej chłopaki takie uwagi daja w cenie usługi <ok>

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Totalne minusy odnośnie gratisów - chyba, że akurat w tym ASO są chytrusy, sępy i oszuści...

 

Płyn do spryskiwaczy dostałem letni nie zamarzający do -4 - niestety 1. raz widziałem płyn firmowany przez renault i dopiero jak go wlałem to doczytałem, był letni (mam nadzieję, że nie zamarznie choć na dworze śnieg).

 

Małe sprostowanie odnośnie assistance - nie można go dostać jeśli nie zrobimy pełnego przeglądu za ok. 150 zł (wyjaśniono mi, że w reklamie jest info o możliwości uzyskania assistace a nie że się go dostanie jak autko jest sprawne - ot taki myk reklamowy).

Zapomniałem się jeszcze dochodzić o świadectwo kontroli z opisem, ale pewnie też tylko przy pełnym przeglądzie by się należało <ok>

 

Lepiej w kwestii samego serwisu.

Z plusów: sprawdzili mi jakość płynu chłodniczego (sprawdzałem już wcześniej ale potwierdziło się, że jest ok) i hamulcowego (okazało się, że choć ma kilka ładnych lat to nie muszę go jeszcze wymieniać i mogę to zrobić dopiero w przyszłym roku) oraz dowiedziałem się, że muszę dolać płynu od wspomagania (jest za mało).

No i przy okazji sprawdzania hamulców poprawili mi sprężynkę na 1 szczęce (była źle założona).

 

Całość trwała ok. 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je byłem dziś (kupowałem dywaniki gumowe - rabat 15% z tej samej akcji - zapłaciłem tylko 86PLN) i umówiłem siebie i teścia na przyszły tydzień.

 

Co do assistance to przy przeglądzie wiosennym dawali każdemu kto nie miał jakiś większych problemów z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!