Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic diesel jaki silnik


lombardi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przymierzam się do zakupu scenica z lat 97 - 99. Interesuje mnie tylko diesel.

Autem poruszać się będę głównie w mieście, zaś na wakacje będę ciągnął przyczepę kempingową.

Proszę o poradę jaki silnik wybrać. Główne kryterium to jak najmniejsza usterkowość, w dalszej kolejności niskie zużycie paliwa, ale i wystarczająca moc, by zatargać nad morze kemping.

Pytanie dodatkowe: jak francuskie silniki znoszą biodiesla?

 

Pozdrawiam

Lombardi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam osobiście 1.9 DTI F9Q (wygląda jak DCI, wlew oleju jest osobno a nie na pokrywie zaworów) jak na razie chodzi super. Moc silnika 98KM. U mnie w pracy są jeszcze dwa 1.9 DTI ten starszy oraz 1.9DCI. Spalanie we wszystkich jest prawie takie samo. Zużycie w mieście od 5.7 do 6.5 litra a trasa 4.9 litra. Kolega swoim DTI bujał się po Niemczech z kempingiem i nie narzekał na brak mocy. Jak na razie nikt z nas nie miał większych kłopotów a z silnikiem żadnych. Z tego co czytałem to podobno DCI siadają pompy wtryskowe (tylko czytałem). Silniki DT oraz te pierwsze DTI podobno są mniej wrażliwe na jakość paliwa. Ceny części są różne. Do mojego DTI rozrząd był taki sam jak DCi koszt 650 samych części. Natomiast do silnika DT oraz pierwszych DTI to jakieś 350 do 400 zł. Decyzję jednak trzeba podjąć samemu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe: jak francuskie silniki znoszą biodiesla?

Praktycznie wszystkie nowe auta, nie tylko francuskie nie znoszą gorszego paliwa.

Z takim mamy niestety do czynienia w PL jeśli chodzi o zwykły ON a ty się pytasz o bio <ok> :)

W PL bym nie zaryzykował samego bio.

Gdzieś na forum był temat, chyba o paliwie z pewnej stacji na "O" - poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i kupiłem. Bezwypadkowy, garażowany, nic nie stuka, nic nie puka... :-P

A... oczywiście użytkowany przez kobietę, serwisowany w ASO. I rzecz jasna pierwszy właściciel.

 

Rzygac mi się chce od takich ogłoszeń. Jedziesz na miejsce, a tam trup. Mnie na szczęście chyba się udało. generalnie auto naprawdę ok.

Mankamenty to radiomagnetofon, którego nie można sterować dźwignią przy kierownicy. Dlaczego? Ponadto na centralnym panelu nie wyświetla stacji, więc nie wiem co gra i jak jest radio ustawione. Wyświetlacz centralny pokazuje tylko czas i temperaturę. Co jest nie tak?

Druga rzecz: nie działa trzecie światło stop.

 

Przepraszam może że pytam w niewłaściwym dziale, ale to z emocji po zakupie i generalnie NIE BIĆ - JESTEM NOWY ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!