Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znowu obroty...


opetnick

Rekomendowane odpowiedzi

Vivaldi

Proszę o dalsze wskazówki.

Pozdrawiam

sprawdź szczelność dolotu i to całego. Najlepiej ściągnąć plastikowy kolektor i pooglądać gumki uszczelniające, w dalszej kolejności podpięcie pod kompa i zobacz jak sonda chodzi może dogorywa i nie nadąża a może czujnik temperatury fiksuje. Jak z linką od gazu ? nie haczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, falowaly mi obroty na niskich az cale auto drgalo, kupilem oryginalne oringi przepustnicy i je wymienilem jednoczesnie przepustnica zostala wyczyszczona. Obroty byly idealne. Jednak po ok 3 tygodniach od tej czynnosci dzeieje sie tak ze obroty nagle rosna na postoju do 4 - 5 tys i wtedy trzeba zgasic silnik lub zatrzymuja sie na 1500 - 2000 obr. i wracaja na 750 gdy doda sie troche gazu ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linka od gazu nie haczy, jest ok. przed wczoraj wyczyscilem silniczek i znowu dzis mi sie zdarzyło ze obroty staneły.

 

[ Dodano: 2009-04-14, 23:58 ]

Byłem dziś u mechanika. Wyczyścił przepustnicę i stwierdził że trzeba auto jeszcze podpiąć pod kompa aby ją na nowo "zaadoptować". Odpaliłem auto było ok. I właściwie jak się go odpala i na postoju dodaje gazu jest ideał. Natomiast podczas jazdy obroty już nie stoją w miejscu ale falują, po puszczeniu gazu tak od 1200 - 1700. Jeszcze mi mechanik powiedział że musiał podregulować go śrubką na przepustnicy, którą się z reguły nie rusza. Jutro mam zamiar pojechać do niego na poprawkę. Mam pytanie:

1. czy musiał podłaczać kompa po wymianie przepustnicy i czy można wrócić do ustawień fabrycznych?

2. czy dobrze że ruszał wogóle tę śrubkę na przepustnicy i czy można też ją jakoś fabrycznie ustawić na nowo?

Ogólnie nie będę jechał po tym mechaniku bo nie jedno mi robili i na nich narzekać nie mogę, być może przedobrzył sprawę - w czymś się myli, niewiem.

Te obroty zaczynają już mnie denerwować <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisuję się, bo udało mi się rozwiązać problem z obrotami w mojej maszynce <ok>

Otóż problemem okazał się silniczek krokowy wolnych obrotów. Wymieniłem go na nowy zakupiony w necie i wszystkie objawy minęły jak ręką odjął. Silniczek jest naprawdę niedrogi (<50zł), jego wymiana banalna - więc myślę, że można zawsze taką podmianę spróbować.

 

Pozdrawiam,

wkk01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie z kolei po wymianie rozrządu znacznie się pogorszyła praca na wolnych obrotach, magik co wymieniał rozrząd powiedział, że należy pojechać z tym na diagnostykę. Okazało się po pomiarach, próbach wymianie uszczelek kolektora, że był źle ustawiony rozrząd o jakieś 12o przez co silnik łapał znacznie więcej powietrza. Niestety silnik 1.6 16V jest bardzo wrażliwy na wszelkie ustawienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem. Obroty nigdy nie spadają poniżej 1100 obrotów. Czasami podskakują do ok 1700. Wymieniłem silnik krokowy-nic nie pomogło. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej-tak samo nic.

Bylem na komputerze wykazało najpierw czujnik oleju a później jakieś zwarcia z masa itp.

Może coś z tym czujnikiem oleju? Bo niekiedy podczas jazdy wskazywało mi ze nie mam oleju tzn kontrolka mrygała.

A czy może być to wina katalizatora? Bo mi brzęczy chyba go wytnę.

Ewentualnie sonda lambda.

Prośże o pomoc. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędu "jakieś zwarcia z masa".

Błędu nie ma, ale Clip często taki komunikat pokazuje przy okazji wykrycia usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może z Was ktoś reperował scenica 1.6 16V z instalacją gazową? Jakie są tego koszty podłączenie komputera pokaże przyczynę falujących obrotów czy to jest takie szukanie? Może to albo to wiadomo u każdego z nas może być coś innego. fajnie by było jak byście napisali coś o kosztach żeby zaczynać od najtańszych tak jak ktoś wyżej napisał o silniczku krokowym koszt około 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Mam renualt megane RT I 1996r 1,6 benzyna. Również mam problem z falującymi obrotami. jak odpale auto to wszystko jest ok ale jak przejadę się kawałek, zatrzymam na światłach trzyma mi na obrotach. czasami 1900 obrotów czasami 1500. dojadę do następnych świateł i jest wszystko ok. wyczyściłem przepustnicę, kupiłem nowy silniczek krokowy i dalej to samo. objawy nasilają się w zimę. latem problem pojawia się ale dość rzadko. Kolega podpowiadał, że być może komputer dostaje wilgoci i dlatego tak się dzieje. Nawet jeżeli jest to prawda to i tak nie za bardzo wiem co z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jutro tą linkę. Dzięki. Jak ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły to czekam ;-)

 

[ Dodano: 2010-11-29, 17:31 ]

Sprawdziłem linkę i pedał. wszystko jest ok. mam lekkie pęknięcie na osłonie od kolektora. może to być przyczyną moich kłopotów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!