Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka ciśnienia powietrza w oponach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Miałem zamontowane czujniki ciśnienia w kołach, piszę miałem bo od jakiegoś czasu jeżdżę na nowych felgach i nie montowałem w nich czujników. od tamtej pory świeci mi na desce kontrolka (taka jakby przebita opona) :-P ... Czy ktoś może wie jakim sposobem można ją zgasić, czy można to zrobic np. KTS-em, czy w grę wchodzi tylko wizyta w serwisie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danishow, nie mam takich udogodnień i cieszę się z tego powodu ale z tego co pamiętam z lektury forum, to wyłączają to w ASO przez wyłączenie tej opcji w kompie.

(gdzieś to jest opisane w postach o ogumieniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie wiem, że tak powinno być ale u mnie pali sie ta kontrolkaa cały czas i pomału zaczyna działać mi na nerwy... No nic, chyba jedyne rozwiązanie to udać sie do serwisu, tylko że te dranie chcą za to 50 euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius, łatwo powiedzieć tylko gorzej. U mnie są diody SMD wlutowane w płytkę i nie bardzo bym chciał w to ingerować... A wiem bo już rozbierałem w celu zmiany podświetlenia... Ale przyznaję, że pomysł dobry - będę musiał to rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej będzie czarną izolacją zakleić <ok> a próbowałeś odłączyć akumulator i zresetować komputer?

a jak jesteśmy na etapie kontrolek - w moim ( 1.9 DCI ) po włączeniu zapłonu czy powinna zapalać się kontrolka check? ( na obrotomierzu obok ABS )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten myk z akumulatorem juz testowałem i nic nie daje... a co do twego autka to kontrolka CHECK powinna się zapalać wraz z włączeniem zapłonu i gasnąć w momencie odpalenia samochodu lub chwilke później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłacze sie do tematu <ok>

Przyszła pora zmiany kół letnich na zimowe. Uczyniłem to dzis podjechałem do wulkanizacjo kolesie przemienili mi alusy na stalówki i teraz całe zamieszanie, gdyż po wymianie tych kół palą mi sie kontrolki sygnalizujace ciśnienie o kołach. Problem jest taki ze tylko na 2 przednich kołach tylnie sygnalizuja wszystko oki. Nie wiem w czym jest problem czujniki w alusach sa na wszystkich 4 kołach wiec chyba powinno wywalać 4 koła. Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARO1000000, ten system działa tak a nie inaczej. Raz sie przydaje a innym razem wyprowadza z równowagi... Po rzejechaniu 200 km (w książce jest tak napisane) problem powinien zniknąć, system powinien automatycznie się wyłącyć. Jeżeli tak sie nie stanie to czeka Cię wizyta w serwisie aby przestawić system na sezon zimowy... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Sorry ze teraz dopiero pisze ale przeczytalem posta Danishowa ktory jako jedyny odpowiedzial mi na pytanie. Wiec zrobilem jak pisales przejechalem troche km gdzies z 70. Co z tego wynika z 2 swiecacych przednich kol mam teraz pokazane brak 4 kol <ok>

Wlasnie o to mi chodzilo. Jeśli po przemianie alusek z czujnikiem na stalowki bez czujnika beda sie komus palic na komputerze kola niech sie nie przejmuje tylko troche pojezdzi. Pozdrawiam i dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w alusach czujniki i uważam to za świetną rzecz. Mam teraz zimówki na alusach i tak mam zamiar jeździć. Nawet jak coś sie z nimi stanie to raz na parę lat wydać 350 zł za renowacje felg nie majątek a auto sie nadal pięknie prezentuje <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiker, też byłem zadowolony z tych czujników, nawet dwa ray uratowały mi opony. Chodzi o to, że postanowiłem upiększyc moją Renatkę i kupiłem felgi 18" do których te czujniki nie pasują, a kupić nowy komplet mija sie z celem... i tu wystapił mały problemik bo świeci mi cały czas kontrolka i doprowadza do furii. Jutro czyba wylutuję to małe świeconce coś... <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może to banalne pytanie(ale nie znalazłem na nie odpowiedzi na forach)czy mając czujniki ciśnienia, na wyświetlaczu pokazuje się informacja o ciśnieniu, tzn aktualne ciśnienie( tak twierdził spec z aso), czy jedynie wyświetlacz pokazuje wszystkie kółka?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!