Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

NOWOŚCI by RENAULT


raq

Rekomendowane odpowiedzi

Od dnia dzisiejszego można zamawiać nową, limitowaną wersję Clio 3 – RIP CURL.

 

Została ona oparta na wersji Dynamique i wzbogacona o następujące opcje:

• klimatyzacja manualna,

• Radioodtwarzacz 4 x 15 W CD MP3 (nowość w CLIO3)

• Audio Connection Box (wielofunkcyjne złącze audio) – nowość w Renault

 

Po co o niej piszę? Z powodu wprowadzenia w tym modelu po raz pierwszy silnika 1.2 TURBO.

 

Silnik benzynowy - 1.2 TCE 100 KM (skrót od: Turbo Control Efficiency)

 

Połączenie niewielkiej pojemności skokowej z turbo o niskiej bezwładności

zapewnia dużą dynamikę już w niskim zakresie obrotów. Silnik bardzo szybko osiąga

maksymalny moment, który jest dostępny w szerokim zakresie obrotów. Dodatkowo, turbo posiada funkcję «overpower», która pozwala na czasowe uzyskanie dodatkowej mocy na drugim, trzecim i czwartym biegu powyżej 4 500 obr./min. Korzyść dla kierowcy jest wymierna – dodatkowe 5 KM i 6 Nm w czasie poniżej 1 min.

 

Reasumując: zmniejszona pojemność skokowa + doładowanie turbo = wysokie osiągi i niskie poziom zużycia paliwa oraz emisji spalin.

 

Cytując „Dynamiczny, oszczędny i przyjazny dla środowiska, nowy silnik benzynowy TCE 100 osiąga moc typową dla silnika o pojemności 1.4 l (100 KM) i moment obrotowy silnika 1.6 l (145 Nm), przy zużyciu paliwa właściwym dla jednostki 1.2 l (5,9 l/100 km w cyklu mieszanym). Emituje jedynie do 140 g CO2. Dzięki pojemności 1.2 l ten silnik oferuje najniższy poziom zużycia paliwa wśród benzynowych silników 100- konnych. Prędkość obrotowa zniżona do 650 obr./min przyczynia się do znacznego obniżenia zużycia paliwa - 5,9 l /100 km w cyklu mieszanym. W związku z powyższym TCE 100 emituje jedynie do 140 g/km CO2, najniższy poziom wśród dostępnych na rynku benzynowych silników 100-konnych.”

 

Jak dla mnie „strzał w 10”

Zużycie jak w 1.2 16v

Przyspieszenie jak w 1.4 16v

Moment obrotowy jak w 1.6 16v (no… prawie)

 

Cel: Koncern Renault chce ograniczyć zużycie paliwa proponowanych przez siebie silników

(w tym poziom emisji spalin – CO2) przy jednoczesnym zachowaniu ich osiągów. Silnik

TCE 100 wpisuje się w zobowiązanie Renault dot. sprzedaży w 2008 r. 1 mln aut z poziomem emisji spalin (CO2) poniżej 140g. Silnik TCE 100 zastąpi docelowo silnik 1.4 16V 98 w gamie samochodów małych (w połowie 2007 r.). Pojawi się w ofercie Clio III i Modusie od kwietnia 2007. TCE 100 przeznaczony jest do sprzedaży wyłącznie na rynkach europejskich.

 

Druga, warta zauważenia NOWOŚĆ to

 

AUDIO CONNECTION BOX. Wielofunkcyjne urządzenie do podłączania do fabrycznego radia samochodowego. Jest to złącze umieszczone w schowku, które pozwala na podłączenie:

 

- iPod Apple (uwaga nowy iPod Shuffle działa poprzez

line-in)

- odtwarzacza MP3 USB,

- PenDrive USB,

- twardego dysku (posiadającego wyjścia USB),

- wszystkie urządzenia posiadające wyjścia na słuchawki

(dyktafony, walkman, discman, nawigacja przenośna)

 

 

Niezależnie od rodzaju podłączonego urządzenia sterowanie przy pomocy satelity mieszczonego pod kierownicą, pod warunkiem zamówienia samochodu wyposażonego w radio fabryczne z oddzielnym wyświetlaczem. Dyskretne miejsce montażu w zamykanym schowku, niewidoczne z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyzylowany, to turbo duuuuzo daje :mrgreen:

 

raq, czy to AUDIO CONNECTION BOX tez mozna dostac osobno? jaka cena? do jakich radii podejdzie???? (ja mam fab. 4x15W monoCD, troche nowsze niz tunerlist, tuz przed MP3 - chyba ta sama, okrojona, wersja(?))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 100 KM troche wyzylowany.

 

Bezpiecznym przelicznikiem jest 1 Litr 100 KM. Wg mnie spokojnie mogłoby być 120 KM. :mrgreen:

 

MII R 26 2,0 T jest wg mnie bardziej wyżyłowana. 230 KM. To ponad 1l-100 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[glow=brown:49c381d9fd]W kwestii niezawodności[/glow:49c381d9fd]: TCE 100 dysponuje rozwiązaniami pozwolającymi optymalizować chłodzenie jak np.: głowica lub tłoki chłodzone oleju. Dodatkowo zawory chłodzone sodem dają możliwość dodatkowego mieszanki, a przez to zmniejszają zużycie paliwa i emisji spalin.

 

Na pytanie: Czy Renault nie obawia się problemów z jakością silnika małej pojemności?

Odpowiedź brzmi: Mówimy o sprawdzonej technologii typu „single scroll”. Łożysko o tarciu płynnym (hydrauliczne) natłuszczone i schłodzone dzięki olejowi pod ciśnieniem gwarantuje niezawodność porównywalną ze wszystkimi silnikami (300 000 km).

 

[glow=brown:49c381d9fd]Audio Connection Box[/glow:49c381d9fd]

Nie ma potrzeby zamiany radio (ACB jest kompatybilne z wszystkimi Renault OEM radio za wyjatkiem Cabasse & Carminat Navigation System).

Cena: w granicach 650 zł netto + koszt montażu (pewnie z 100 zł butto).

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany tym urządzeniem - dajcie znać, zapytam o dokładną kalkulację cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to ja chyba BYLEM zainteresowany ACB :mrgreen: granice 650zl... to dla mnie znacznie za duzo. zapewne taniej i lepiej mi wyjdzie skombinowac ktore piny to line in (aux) i tak podpiac np jakis odtwarzac mp3. ale chetnie bym sie dowiedzial ile to kosztuje realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

AUDIO CONNECTION BOX. Wielofunkcyjne urządzenie...

 

Chyba zauważyłem to coś w clipie nowego Twingo.

 

Ale zainteresowało mnie coś szczególnie. Chodzi mi o wbudowany zestaw głośnomówiący działający przez BT...

 

[ Dodano: 2007-03-18, 17:48 ]

Szperałem za tym zestawem słuchawkowym i chyba jednak będzie to dostępne tak samo jak to pudło do AUX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoooo przepraszam za ten offtopic ale czy ktos może mi powiedziec co to za muzyka leci w tym klipie Twingo, który podał Hadson???

ta muza była w niemieckiej reklamie Megany II :mrgreen: ale wiem że wtedy była stworzona na potrzeby reklamy... a teraz słyszę cały kawałek, ze słowami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!