Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odparownik benzyny


mantev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znalazłem coś co się urwało i wisiało tylko na kablach(elektrycznych do czujnika i odpływowych) między reflektorem a nadkolem-z lewej strony ,patrząc od strony otwartej maski.Jedna z rurek (przepływowych jak sądze ) biegnie gdzieś do tyłu samochodu ,prawdopodobnie do baku.Brak jest drugiej rurki zamykającej obwód,jest tylko w "odparowniku" miejsce do jej wpęcia.Takie miejsce znalazłem też z przodu silnika pod wtryskami od gazu.

Pewnie nie wyrażam się zbyt jasno ale nie wiem czy to w ogóle jest "odparownik" a po drugie czy ta rurka(której nie ma ) jest niezbędna.Na co wpływa taki brak.Samochód jeździ,trochę tylko słabo odpala i na początku falują obroty,ale to chyba osobna kwestia(w toku sprawdzania-będę wymieniał na początek czujnik położenia wału).

proszę o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady zrobić zdjęcia jak wracam jest strasznie ciemno...i zimno...a teraz jestem w pracy.

To "urządzenie" jest czarne wym.wys.ok.200mm,szer.80mm,głęb.40mm,od góry (na tej najmniejszej 40x80 płaszczyźnie ma wyprowadzenia "cieczowe" i jakiś czujnik elektryczny z wyprowadzeniami na kompa jak myślę.

Co to jest filtr węglowy i do czego służy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rurka wpięta od góry tego okrągłego elementu kończy się na pierwszym zdjęciu, a ta rurka wpięta z boku tego pochłaniacza właśnie idzie gdzieś na tył (do baku ???).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam chyba odwrotnie :shock: (poztaram się sprawdzić),ale jak zauważyłem na zdjęciu od zdunmana jest tam jeszcze jedno wyprowadzenie dkładnie pod spodem.Widać jedynie fragment .Ktoś wie jaki jest obieg tego urządzenia?

dzięki wielkie za zangażowanie zdunman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

odkopie temat

ja nie mam filtra weglowgo od od 6 miesiecy jedyne co zaywazyłem to ze czasem łapie samowolnie wysokie obroty 1500-2500 bez gazu nie wazne czy na luzie czy na biegu jak go przegazuje przewaznie spada, pomaga tez zgaszenia auta na chwile

moje pytanie jak mam go podłonczyc (dostalem go ostatnio) zeby to działało poprawnie i zeby nie zaciągneło mi wegla do baku albo do silnika xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!