Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Defekt kalkulatora wtrysku


teddy81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc. Tego tematu nie znalazłem, więc zakładam nowy wątek. Niedawno dokonałem zakupu megane II dci 2.0 w wersji hatchback z 2006 roku. Auto dokładnie sprawdziłem w serwisie. Po podłączeniu do komputera pokazał się komunikat: defekt kalkulatora wtrysku. Mechanik/elektryk stwierdził, że to może być błąd w komputerze i defekt ten wykasował z pamięci. Zaznaczył, że warto po przejechaniu 1000 km sprawdzić w serwisie czy wszystko jest ok. Niestety, udało mi się przejechać ok. 300 km i w momencie wjeżdżania pod górkę samochód nagle zgasł, a na desce rozdzielczej zapaliły się kontrolki: service oraz brak ładowania akumulatora :-/ Próby dokręcania klem nie dały rezultatu. To wszystko co mogłem zrobić, zanim sholowałem wóz do serwisu. W serwisie po wstępnej diagnozie ustalono, że jest to "defekt kalkulatora wtrysku". Oznacza to, że czeka mnie wydatek rzędu 1600 zł + robocizna. Czy jest jakieś inne wyjście? Byłbym wdzięczny gdybyście mi poradzili czy da się ominąć kupno nowej części.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że w którymś miejscu instalacji elektrycznej powstaje zwarcie, które spowodowało awarię - "palenie" komputera - tudzież awarię kalkulatora wtrysku. Elektryk usunął skutek (na szczęście obyło się bez wymiany części), lecz ze względu na trudny dostęp nie udało się zlokalizować przyczyny. Założył więc 3 bezpieczniki na każdy z podejrzanych obwodów i w razie czego spali się bezpiecznik, a nie komputer. Dzięki spalonemu bezpiecznikowi, o ile to w ogóle kiedyś nastąpi, będzie można zlokalizować miejsce zwarcia lub uszkodzoną część. Ciekaw jestem, czy tego typu awarie zdarzają się w megankach często. Przypominam, że auto zgasło podczas jazdy i już nie odpaliło. Szczęście, że nie zdarzyło się to np. podczas wyprzedzania, lub skręcania na ruchliwym skrzyżowaniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!