Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I Ph II] OPONY ZIMOWE


Columb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jaki rozmiar zimowek polecacie do tego autka z tym silnikiem?? Dodam ze w gre wchodza chyba tylko dwa rozmiary 185/70 R14 i 195/65 R14. tylko wlasnie ktore wybrac i dlaczego.

 

W lecie jezdze na 195/60 R15

[Temat o oponkach był proszę użyć opcji szukaj i dopisać sie do istniejącego już wątku, post przeniesiony]-Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego ma silnik?

Jeżeli jeździsz na 15" to jak na nie chcesz założyć 14" opony? Masz felgi 14" i 15"(letnie)?

Ja mam letnie i zimowe w rozmiarze 185/65 R15, zarówno w lecie jak i w zimie jeździ mi się jednakowo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opony jak mają 4-5 lat to kwalifikują się już do wyrzucenia nawet jak są mało zużyte. Wynika to z tego, że guma traci swoje właściwości i takie opony nie zapewniają takiej trakcji jak nowe, a w wielu wypadkach mogą być niebezpieczne (np. jazda z dużą prędkością)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius,

Dużo racji w tym jest - ale jak nie jeździ zbyt szybko - to może pojeździć.

A co do huczenia, to zapewne przyzwyczaiłeś się do cichych letnich i teraz Ci huczy.

Ja uosobicie jeżdżę też na Daytonach D510 - tyle że pierwszy sezon - i nic mi nie huczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczenie tego jest bardzo proste opona zużywa się i nasz słuch się przyzwyczaja do jej hałasu bo następuje on stopniowo, zmieniamy opony np na nowe zimowe i też jest cicho.

Nadchodzi lato zakładamy opony letnie i zaczyna się problem bo zaczynają hałasować. Jednak prawda jest taka że one wcześniej już hałasowały tylko nie zwracaliśmy na to uwagi gdyż nie stało to się z dnia na dzień. Tak samo jest z oponami zimowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się bał jeździć na starych oponkach

zimolki max 3 lata i guma jest do kitu mimo bieżnika

były nowe to były bardziej miękkie

mogło się trafić że tego sezonu jest ich czas teraz są twardsze i guma się nie układa tak jak powinna i sobie huczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszał ktoś kiedyś azocie w oponach ?

jeździsz w dalekie trasy to oponka się nagrzewa i powietrze w niej się rozszerza i odwrotnie jak autko stoi i oponka zimna, a szczególnie zimą gdy te różnice temperatur są znaczne

azot jest gazem który jest mało zmienny objętościowo pod wpływem temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Jakie zalecacie ciśnienie w oponach zimowych

dokładnie takie same jak w letnich. Masz problem, bo bieżnikowane będą zdecydowanie bardziej "śliskie" od oryginałów. Ja generalnie nie toleruje bieżnikowanych, tym bardziej u nas kiedy w zimie na prawde trzeba mieć czym sie wygrzebać i dohamować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!