Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie poziomuje mi sie jeden xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów jako że jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam mały problem. Kupiłem Megane II 2003 rok i mam problem z lampami mianowicie nie poziomuje mi się prawy xenon. Przy włączaniu świateł lewy ustawia sie na samą górę a później poziomuje się schodząc w dół a lewy nic, stoi cały czas w miejscu (świeci za wysoko). Czy spotkał sie już może ktoś z czymś takim? Miał ktoś podobny problem? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdź clipem co jest nie tak.

2. Możliwe że silniczek prawego reflektora. Bo jak by były czujniki to by lewy też chyba nie działał. Albo! styki przy prawym reflektorze. Rozkręć zderzak i będziesz mieć łatwy dostęp do reflektora. Odkręca się go 4 śrubami od góry 2 przy nadkolach i 3 od dołu. Schodzi bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok też tak właśnie słyszałem że jakby któryś czujnik nie działał to obie strony by sie nie poziomowały. Dojście w tych samochodach do lampy są tragiczne ;]. Dzięki za odpowiedź w sobotę spróbuję to rozebrać i dam znać co i jak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym poziomowaniem to nie jestem w 100% pewien czy oby na pewno. W razie czego w pierwszej kolejności możesz poszukać za prawym tylnym kołem czujnika wysokości. Bo być może ten czujnik padł. A szkoda żeby rozbierać najpierw zderzak a okazałoby się że to jednak ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po długim czasie. Sorki ale nie miałem czasu ostatnio tu zaglądać (praca). Wziąłem sie dzisiaj za te lampy wyciągnąłem obie i z zewnątrz wszystko ok wtyczki w porządku, ale postanowiłem poprzekładać przetwornice no i wyszło, że chyba przetwornica jest uszkodzona. Przewody z głównej wtyczki wchodzą do przetwornicy następnie rozchodzą się na żarnik i na silniczek więc silniczek odpada bo po prełożeniu przetwornic z prawej do lewej prawa (wczesneij nie działająca) zaczęła działać a lewa (wcześniej działająca) przestała działać więc padło na przetwornicę. Ma ktoś moze dojście albo jakieś namiary gdzie mogę dostać w rozsądnej cenie przetwornicę ? Bo wydaje mi sie że jest to nienaprawialne nie widzę żeby dało sie to w jakikolwiek sposób rozebrać. Dzięki i pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2007-06-03, 00:05 ]

A moze jeszcze jedno pytanko. Widzę że na allegro ktoś ma wystawione przetwornice i ma napisane że dostępne z samopoziomowaniem i bez. A od razu mówie że ten ksenon który mi sie nie poziomuje to wiem że ta lampa była zmieniana. Możliwe że po prostu mam własnei lampę z przetwornicą bez samopoziomowania ? Może da sie gdzieś po nr sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś da ale to jest nr jaki jest na tej niepoziomującej sie przetwornicy:

to jest nr na naklejce Valeo 739340121435005365 drugi nr jaki jest wybity to 73010137N i data jak jest wybita na przetwornicy to 39 04. Zauważyłem jeszcze, że na tej przetwornicy jest naklejka - takie zielone kółeczko, a na tej oryginalnej, która działa nie ma tej naklejki. Czy czasem to nie oznacza właśnie tego czy przetwornica posiada funkcję poziomowania lub nie ? Dzięki jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam

Niedawno kupiłem megane II cc i dzis po myciu (nie wiem czy to ma jakis zwiazek) prawy xenon przestał swiecic. Dodam ze wczesniej przy autopoziomowaniu z lampy wydawał sie dzwiek jakby z transformersów( nie wiem czy to normalne) a lewy xenon działa ok tyle ze nie ma zadnego autopoziomowania. Od czego zacząc sprawdzanie?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie dostała się woda do środka reflektora, najprawdopodobniej padła żarówka, najlepiej podmień żarówki i sprawdź, przy wymianie sprawdź jeszcze bezpieczniki, często zdarza się że bezpiecznik też trzeba wymienić jak padła żarówka xenon lub przetwornica, jakby co służę dalszą pomocą :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Okazało się że przetwornica zdechła. Tak się złożyło, że miałem chińską przetwornicę, więc założyłem i lampa świeci. Tyle, że auto poziomowania to nie ma. Przegląd się zbliża i zastanawiam się czy to przejdzie. Ewentualnie czy jest opcja żeby auto poziomowanie zadziałało na nieoryginalnej przetwornicy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!