Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automat - problem z biegiem wstecznym


jimmy000

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę może od.... początku:

 

1. Scenic I phI, 1,6 8V.

2. Skrzynia automatyczna.

3. Problem1: samochód nie reaguje na pedał gazu gdy drążek jest w pozycji R.

4. Problem2: samochód jedzie do przodu gdy drążek jest w pozycji N.

 

Reszta pozycji działa normalnie (P, D, 3, 2, 1).

 

Olej w skrzyni zmieniony. Przeczyszczone styki we wtyczce sterownika skrzyni. Sprawdzone bezpieczniki i styczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie od prawie roku jestem właścicielem Megane Scenic z 98 roku, 1.6 8V automat. Do tej pory cieszyłem sie z jazdy tym autem, jednak - domyslam sie że jak większość- awaria sklłoniła mnie do wstąpienia do szanownego gremium.

 

Niestety mam ten sam problem co kolega wyżej wymienił, ja jeszcze dodam, że o ile nie reaguje na pedł gazu to jeszcze wydaje sie jakby na sprzęgle ciągnął- dochodzi od niespełna 2500 obrotów i to wszystko.

Wczesniej towarzyszyły jeszcze takie zrywne wrecz gwałtowne udeżenia wstecznego biegu, aż auto podskakiwało.

Jestem w desperacji wiec prosze o jakąkolwiek pomoc. :-(

 

[ Dodano: 2009-03-08, 12:17 ]

Dodam jeszcze, że mnie wyświetliła sie- mruga- ostatni kontrolka tzw EKG.

Ja nie wymieniłem oleju wczesniej. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian

Bardzo możliwe że masz problem z elektrozaworami skrzyni biegów. Raczej czeka cię wizyta u mechanika. Jak jesteś z bydgoszczy to podobno na cmentarnej jest w warsztat gdzie gość specjalizuje się w renówkach i ma duże doświadczenie z automatami. warsztaty na koronowskiej i francuza w osielsku omijaj z daleka (przy automacie ci nie pomogą, a co najwyżej skasują kasę za diagnozę którą i tak będziesz musiał powtarzać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za odpowiedź i wskazówki.

Dzwoniłem do wskazanego prze Cieie pana ale ma terminy zajete i to mocno bo mozę zając sie moim autem dopiero na koniec marca.

Nestety nie mam tyle czasu i zmuszony jestem zaryzykować i kupie chyba uzywaną skrzynie i dam sobie ją zamienić, choć nie ukrywa, że nie jestem pewny tego kroku do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!