Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria elektrycznej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem niedawno megane II z niedziałającą szybą kierowcy. Powiedziano mi, że to prawdopodobnie moduł sterujący trzeba wymienić.

Szyby nie używałem, ale dziś przypadkowo nacisnąłem jej otwieranie. Próba zamknięcia powodowała dalsze otwieranie szyby a ż końcu otworzyła się do końca i nie chciała się zamknąć.

Rozmontowałem całość, ale okazuje się że mój modułsterujący wygląda inaczej niż te które widziałem w necie, a które można zamienić taką małą kostką - zamiennikiem.

Moja wersja modułu jet jakby jednościąz silnikiem - gdzieś na jakiejś stronce widziałem takie zdjęcie i podobno to jest od wersji 3dr, choć ja mam 5dr.

Moje pytanie jest takie. Czy jak kupię taki zamiennik http://www.ebay.co.uk/itm/Plug-Play-Electric-Window-Motor-Control-Module-for-Renault-/181432789248?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a3e3ca900 to będę go mógł jakoś podłączyćdo mojej wersji modułu? Chodzi o to jak podłączyćdwa kabelki do silniczka skoro moj oryginalny modul z silniczkiem tworza całość?

Z góry dzięi za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z szybami w moim megane.

Otóż szyby z lewej strony (kierowcy i pasażera)przestały działać, w ogóle nie chcą się otwierać jak i zamykać.

Ostatnio pojechałem na ryby i zamykając samochód nie działająca lewa szyba zjechała normalnie w dół, pomyślałem że samo się naprawiło jak się okazało nie mogę zamknąć jej do dziś.

Wydaje mi się że nie jest tutaj problem z silniczkiem ponieważ zdarzało się że szyby co któryś wyjazd działały poprawnie a później znów odmawiały posłuszeństwa.

Proszę, podpowiedzcie mi w czym jest problem?

Żadne przyuczanie szyb nie działa... co się mogło popsuć i co powinienem kupić? Mechanik mówił mi coś o sterowniku szyb ale nie jest pewny czy to on powoduje usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym prosić Was o pomoc/sugestie w związku z awarią systemu opuszczania szyb w Megane II 1.6 16V. Od dwóch dni przestała działać szyba od strony pasażera z przodu, brak reakcji na sterowanie zarówno od strony pasażera jak i kierowcy. Dzisiaj zaczęły się także problemy z szybą od strony kierowcy, mianowicie szyba opuszcza/podnosi się "skokami" około 3-4 cm. Od czego zacząć, gdzie szukać przyczyny i ewentualnie na jaki koszt naprawy się nastawić, w momencie gdy nie będę tego problemu w stanie sam wyeliminować? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby kierowcy to trzeba ją przyuczyć przez przytrzymanie przycisku od podnoszenia i opuszczenia szyby w górnym położeniu ok 10 sek. Przyczyną może być słaby akumulator, że szyba gubi ustawienia. Do strony pasażera do sprawdzenia instalacja elektryczna w drzwiach, czy nie jest zaśniedziałą na połączeniach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Przyuczenie szyb (bo okazało się że problem dotyczy nie tylko 1, a w sumie 3 szyb) pomogło. Aha, przyuczenie zadziałało dopiero po przytrzymaniu nie tylko w górnym położeniu, ale również w dolnym. Dzisiaj po południu zajrzę do drzwi od strony pasażera. Być może uda mi się ustalić gdzie leży problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam was.

Mam ogromny problem z moją Megane II 2003 rok. Wszystkie szyby posiadam automatzczne, silniczki z modułami. Problem mój polega na tym że tylne szyby wogóle nie działają, ani z panela od strony kierowcy ani z przycisków z tyłu. Dodatkowo podczas mocnego klikania na przycisk szyby prawej od strony kierowcy szyba automatycznie domknie sie sama po czym słychać w obydwu tylnych drzwiach kliknięcie centralnego zamka. Natomiast przy klikaniu na przycisk w prawym boczku szyba nie reaguje na zamykanie automatyczne tylko od razu włącza sie centralny zamek. Przy klikaniu centralnego zamka zapala również sie dioda od blokady rodzicielskiej.

Przeprowadzone naprawy to:

-Połączenie na nowo kostek pod siedzeniem pasażera

-Podmiana modułów

-Spradzenie bvezpieczników

-spradzenie wszystkich połączeń w słupkach

 

Prosze o Pomoc

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

U mnie problem z szybami objawiał się następująco. W pierwszej fazie awarii sterowanie szybami raz działało raz nie lub działało odwrotnie tj. kierując szybę w dół ona szła do góry i odwrotnie. Radziłem sobie z tym do czasu gdy pewnego dnia szyba pasażera zjechała w dół (po dwukrotnym kliknięciu na znaczek renault na tylnej klapie) i przestała reagować. Początkowo, poratowałem się folią a później domknąłem ja 2-klikiem z pilota odłączając i podłączając akumulator. Sprawdzanie zacząłem od wtyczki w słupku drzwi, później zdjęcie tapicerki następnie wtyczki pod fotelem kierowcy. Wszędzie kontakt sprawy - bez efektu. Ostatecznie na allegro zakupiłem moduł za 60 zł - wymiana banalnie prosta, odpinamy wtyczkę, odkręcamy 1 śrubkę odginamy 2 zatrzaski i wymieniamy moduł. Po wymianie szyba działa elegancko. Dodam tylko, jak łatwo sprawdzić czy uszkodzony jest moduł czy mamy problem z instalacją. Odpinany wtyczkę od modułu i na uruchomionym aucie sprawdzamy napięcie na kostce zasilającej moduł - silniczek od szyb. Na 1 pin masa i sprawdzamy czy mamy napięcie na 4 pinie, powinno być ponad 14v, jeśli tak jest wiemy, że mamy napięcie na moduł i jego wymiana powinna pomóc.

 

Dodano: 13 lip 2014 - 13:19

chyba zbyt wcześnie się ucieszyłem, podziałało wszystko tydzień i padło. Na obecną chwile nie działa mi szyba, otwieranie i zamykanie z hands free, macie jakieś sugestie co może być przyczyną

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam problem w mojej megance. Otóż kupiłem 2 miesiące temu to auto, i od początku był problem z lewą tylną szybą. Słychać tylko moduł jak naciśnie się przekaźnik, szybą nie schodzi na dół ani nic. Nie działa z przekaźnika od kierowcy ani od strony pasażera z tyłu. Próbowałem popsikać kontaktem w sprayu wszystkie wtyczki w drzwiach ale to nic nie dało. Silniczek działa, wiem bo kiedyś można było przytrzymać przekaźnik z tyłu na pozycję dolną oraz przekaźnik od kierowcy w dół wtedy szybą schodziła w dół, a żeby szła do góry trzeba bylo przytrzymać przekaźnik od pasażera z tylu na sam dól. Teraz aktualnie nie działa nic schylać tylko moduł. Proszę o pomoc !!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Od 2 dni mam problem z szybą przednich prawych drzwi mojej 1.9dCi Megi Grandtour 2003r.

 

Otóż elektryka w drzwiach działa ok,otwiera się i zamyka normalnie,natomiast z poziomu kierowcy sterowanie szybą owych drzwi działa tak,że czy pociągnę guzik w jedną czy drugą stronę szyba się otwiera.

Nie da się jej zamknąć z panelu sterowania kierowcy.Tylko otworzyć.

 

Próbowałem odpiąć akumulator,zaprogramować szyby od nowa i nic to nie dało.

Styki w panelu sterowania kierowcy tez przedmuchałem ale nie pomogło.

 

Co by to mogło być?

Przypomnę że na guziku sterowania szybą w tych drzwiach wszystko chodzi jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!