Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria rozrządu?


bociansan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W środę jechałem sobie do Gdańska autostradą i nagle usłyszałem dźwięk jakby coś się zerwało w okolicach rozrządu - dodam, że dźwięk nie był metaliczny tylko taki stosunkowo cichy dźwięk jakby guma się zerwała. No i było po podróży - holowanie 500zł.

Moim zdaniem to rozrząd (auto kupiłem nie dawno i niby był wymieniany jakieś 40tysięcy km temu). Ze względu na brak kasy zwlekałem z jego wymianą i zaplanowałem dopiero na przyszły miesiąc. No i oczywiście nie zdążyłem.

Mam dwa pytania:

- ile może kosztować ewentualna naprawa? (oczywiście tak około zakładając najgorszy i najlepszy scenariusz awarii)

- auto zostało odstawione przez pomoc drogową do: Reimus Piotr. Mechanika pojazdowa

83-240 Lubichowo, Słoneczna 29; woj. Pomorskie, pow. starogardzki, gm. Lubichowo.

Czy ktoś zna tego mechanika i może coś o nim powiedzieć?

z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam

bociansan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zerwał Ci się pasek to możesz mieć silnik do wymiany bo podobno szesnastki są kolizyjne

jeżeli sam rozrząd to ja u siebie razem z gratami zapłaciłem prawie dziewięć stów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kolizyjne, ale to nie znaczy ze masz do wymiany silnik, bez przesady. Moze to nie rozrząd a pasek wieloklinowy? jak wejdziesz pod samochod to po prawej stronie silnika masz otworz przez ktory widac paser rozrzadu.Sugeruje sprawdzic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady! Nie koniecznie silnik jest do wymiany. W przypadku zerwanego paska rozrządu na bank poszły zawory. Ile to się dopiero okaże po zdjęciu głowicy. Pytanie tylko czy to rzeczywiście rozrząd. Może tylko pasek akcesorii. Trochę mało napisałeś jakie są objawy. Niestety w tych silnikach przy zerwaniu paska akcesorii często dochodzi do przestawienia rozrządu, Czasami przeskoczy o 1-2 ząbki, czasami więcej. Koszt naprawy w zależności od tego co naprawdę się zepsuło mieści się granicach 2000-3000 zł.

Na forum jest trochę na ten temat, poczytaj.

Co do kupna innego silnika byłby ostrożny. Nie wiadomo w jakim stanie może być taki silnik, a ewentualne koszty doprowadzenia go do stanu używalności mogą być dużo większe niż ewentualna naprawa obecnej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bociansan, czy po tym jak usłyszłeś ten "dźwięk" zapalił Ci się service i silnik zgasł? Jeśli tak to najprawdopodobniej strzelił rozrząd. Mam nadzieję, że nie próbowałeś go później odpalać. U mnie w dieselku jak rozrząd strzelił miałem tylko jeden zawór prosty. Mnie z holowaniem wyniosło 2100, także można to w miarę rozsądnie zrobić. Co prawda Ty masz 16V a to pewnie będzie droższe także ceny jakie podał P_r_z_e_m_o, mogą być całkiem realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja zapłaciłem ok 2000 zł, nie pamiętam dokładnie ale trzepnęło mnie po kieszeni. :-/ Z tym, że u mnie 4 zawory były wygięte, na szczęście tłokom nic się nie stało. Prawie 1300/14000 zł zapłaciłem za części, reszta to robocizna; zdjęcie i założenie głowicy, regeneracja głowicy + planowanie, ustawienie rozrządu + wymiana płynu chłodzącego, oleju i filtrów. W sumie najdroższa była regeneracja głowicy coś ok 600 zł. :-?

Oprócz rozrządu wymienione zostały uszczelki na kolektorach, uszczelka pod głowicą, kompletny rozrząd z pompą wody, pasek akcesorii, uszczelniacze i sprężyny na wszystkich zaworach, 8 zaworów (tylko nie pamiętam których, albo ssące albo wydechowe). Samą głowice robili mi przeszło 2 tygodnie. Prawie miesiąc nie miałem auta. :-?

Na szczęście robił mi to znajomy w ASO za samą wymianę rozrządu krzyknęli 1400 zł. Przypuszczalnie jakbym naprawiał w ASO koszt byłby pewnie 2 razy większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, widzę, że takie ceny w małopolsce są wszędzie takie same, ja naprawiałem w Krakowie (dziecko miało okazję przejechać się pociągiem do domu) bo mi przy powrocie z wakacji strzelił. Też około miesiąca bez autka byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem z mechanikiem poszedł rozrząd, ale na szczęście nie narobił "wiele" szkód.

Do wymiany cały rozrząd (no to wiadomo), zawory i jakieś tam gumki pod zaworami (mówi, że już są twarde i mogą olej przepuszczać z tym, że koszt jednej to 17zł a jest ich 16 :mrgreen: )

Cała naprawa prawie 1500zł wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kazałem te uszczelniacze wymienić od razu jak usłyszałem, że głowicę będą zrzucać z silnika.

Podpytaj tego mechanika, czy jak będzie zdejmował głowicę to ją splanuje, żebyś za chwilę nie musiał ponownie zdejmować głowicy bo Ci uszczelkę wydmuchało. Jak będzie się plątał w zeznaniach to domagaj się planowania głowicy. Po co robić to samo dwa razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odebrałem. Wszystko chodzi jak powinno. Zapłaciłem 1250zł.

Teraz muszę trochę go po obserwować czy nie bierze oleju etc.

Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

bociansan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!