Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
4538002

Megane I phI impulsator predkosciomierza namierzenie zdjec

Recommended Posts

4538002    0

Witam serdecznie w mojej megi przestał działać licznik prędkości nadmienię jednak że nie działał on już rok temu ale oddałem auto do mechanika skasował mnie 130zł i licznik działał.. jednak od kilku dni szalał znowu skakała wskazówka.. i dzisiaj umarł całkowicie.. chciałbym dowiedzieć się gdzie ten impulsator się znajduje bo chciałbym go jakos wyczyścić może by działał.. szkoda znowu 130zł wydać. zrobiłem zdjęcie i podejrzewam że to właśnie jest ten impulsator.. proszę o pomoc.

post-10617-1245445009_thumb.jpg

post-1-1245445009_thumb.jpg

malencjusz    0

jeśli chodzi o sam czujnik/impulsator to to jest to na zdjęciu, ostatnio miałem tez z nim problem, tylko u mnie po prostu się złamał :) , kupiłem nowy za 80 a nie za 130 i wszystko działa jak należy. przy podłączaniu sprawdź czy czujnik dobrze siedzi w gnieździe i przedmuchaj wtyczkę.

pzdr

jozebello    0

Witam ,też mam problem z tym samym. Prędkościomierz czasem skacze, czasem w ogóle nie działa (wtedy też nie liczy kilometrów). Często po jego wyskokach zaświeca się kontrolka EKG. Ponieważ autko jak je kupiłem było ogólnie zaniedbane, pewnie coś przygniło albo zaśniedziało przy impulsatorze. Chciałbym to sam wyczyścić najpierw. Wiem już z forum jak tenże impulsator wygląda, ale gdzie on jest? Piszecie przy skrzyni, ale ja nie mam aż takiej wiedzy żeby go zlokalizować/albo może go w ogóle nie być (?) bo nie umiem go znaleźć, a próby robiłem już co najmniej cztery. Proszę o "łopatologiczne" wytłumaczenie albo konkretniejsze zdjęcie, np. całej komory pod maską z zaznaczonym rejonem występowania impulsatora:

1. czy dostrzegę go z góry czy tylko spod spodu?

2. gdzie jest? Proszę o jakieś wskazówki, patrząc sprzed maski na silnik: proszę o lokalizację wobec charakterystycznych punktów, typu zbiornik płynu chłodniczego albo filtr powietrza. Im dokładniej ktoś opisze, tym bardziej będe wdzięczny.

Moja Meganka I ph I 1,4 75KM 1997.

Edited by jozebello

andrzej27r    47

zerknij do downloadu ,jest tam sporo zdjęć jak i manual ,impulsator jest za silnikiem zamocowany na skrzyni biegów,widać go od strony przepustnicy ,po fotkach dojdziesz .

http://megane.com.pl/topic/2824-megane-i-phii-predkosciomierz/page__st__40

Edited by andrzej27r