Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI STALOWE


thoren

Rekomendowane odpowiedzi

witam

SCENIC I PH I ma opony 175/70 R14 a SCENIC I PH II ma 186/65 R15T.W tej chwili mam 15" na alufelgach. Zimówki chce dać stalowe i myślę o tych 14" .

Czy mogę dać te 14 czy muszę do tego modelu dać 15"?

 

 

ps.wg. oryginalnej instrukcji francuskiej mogę dać 185/70R14T lub 175/70R14T

 

moje auto to Megane Scenic z 1999r 1.6 16v i jak twierdzi jeden z użytkowników forum jest to pomieszanie Scenica PH I i PHII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam wrazenie ze nic z tego. 15" siedzi dosc ciasno na zaciskach hamulca tarczowego i nie wyglada na to zeby mozna bylo zalozyc 14". Zwroc uwage ze miedzy felge a zacisk nie wlozysz nawet malego palca, z drugiej strony jednak felga stalowa moze miec cienszy rant, najlepiej skombinowc jedna, zdjac kolo i przylozyc sama felge.

Mowie jak jest u mnie, Scenic I P II (duze swiatla z przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto to Megane Scenic z 1999r 1.6 16v i jak twierdzi jeden z użytkowników forum jest to pomieszanie Scenica PH I i PHII
mam identyczne autko i stoi zarówno na letnich jak i zimowych na 15-tkach. Myśle , że 14-tki nie wyjdą na zacisk. Końcówka PH1 jest tak jak piszesz przemieszana i trzeba uważać. Przykładowo sworznie są już od PH2, a wiem bo od PH1 musiałem oddać ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thoren, ja nie twierdzę, tak jest:!: Buda jest z PhI a cała pozostała mechanika od PhII 14-tek nie włożysz, na 15-tkach jest niewielki luz pomiędzy felgą, a zaciskiem w końcu tak są tarcze o średnicy 280 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka PH1 jest tak jak piszesz przemieszana i trzeba uważać.

 

To jest długa końcowka, bo ja mam 1998 i kola 15" oraz tarcze 280 mm. A do francuskiej instrukcji dołożyli kartkę o ogumieniu 185/65 R15. Ostatnio jak kupowałem jakąś część to pan wpisal mój vin i powiedział, że wg renault takie auto nie istnieje :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Wiadomo jakie mamy dziury w naszych drogach, dlatego szukam kół o wyższym profilu opony. Aktualnie mam fabryczne 205/50/16 z czujnikami ciśnienia. W zakrętach super ale slalom między dziurami mnie znudził. Moje pytanie czy udało się komuś z Was ostatecznie założyć koła stalowe lub alu np 195/65/14 do Scenika po 1999 roku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podłącze się pod temat

czy felgi stalowe od laguny z ET50 podejdą do scenica?

chciałbym zakupić zimówki a mam okazyjnie od laguny tyle że wysyłka więc nie mogę przymierzyć przed zakupem a w sąsiedztwie nikt znajomy nie jeździ lalunią

obecnie mam ET43 czyli standard Scenic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź

znalazłem własnie wczoraj wieczorem informację że ET50 to górna granica.

Obawiałem się, że mająć 185/65/15 z ET43 kiedy kupie z wysyłki komplet kół 195/60/15 z ET50 będe miał problem.

Ktoś na forum pisał że mu obciera o zakole taka felga i szukał dystansów 5mm

 

mam nadzieje że będzie OK bo kupuje z wysyłki i nie mam jak przymiarkować przed zakupem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!