Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Założyłem instalacje Zenit


Tereszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacje zakładałem w Lublinie na ul. Nałęczowskie, to już trzecia instalacja jaką zakładałem w tym zakładzie i zawsze było ok i mam nadzieje, że teraz też tak będzie.

Instalacja to: Zenit (nowy cienki komputer), reduktor tomasetto Alaska, wtryski valteka type- 34 2,5 Ohm czerwone- podobno jakaś nowość i zobaczymy jak się będą sprawowały, będę królikiem doświadczalnym. Butla w kole 47 l. Koszt instalacji to 2250 zł.

Na razie wszystko działa dobrze ale przejechałem tylko jakieś 20 km. Pierwsze co mnie zaskoczyło to, że nie słychać wtryskiwaczy w środku samochodu a na zewnątrz są ledwo słyszalne (jeździłem paroma samochodami z sekwencją i zawsze było słychać „cykanie”).

W wolnej chwili wrzucę foty instalacji. Jak trochę pojeżdżę to napisze jak się sprawuje gazik i ile pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje ciche wtryski to nie wyjątek :) .

A co do instalacji to musiał pojechać do regulacji bo w trasie max 140kmh pojechał. 30 minut u gazwonika i teraz śmiga tak jak powinna :). Średnie spalanie po regulacji 10,5 l przy dynamicznej jeździe (w mieście korki a jak było pusto to testy, natomiast trasa 120-140). Teraz mam pojechać na regulacje po ok 1000 km.

Na razie jestem bardzo zadowolony z instalacji to, że ją mam odczuwam tylko na stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam wychodzi na to że mamy tą samą instalację założoną , ja zakładałem w katowicach , wszystko pięknie ładnie chodzi (spalanie wyszło mi 7,7l na 100km teraz gdy troche przypizgało to 7,9l) autko zachowuje się dobrze , 2 lub 3 razy zdarzyło mi się tak że gdy gwałtownie przyśpieszałem i od razu wrzuciłem na luz to gasł silnik niewiem czemu pojade na przegląd instalacji (przejechane mam na tej instalacji 7tyś km a przy 10tyś jest przegląd) to sie popytam pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu kilku tyś km instalacja sprawuje się bardzo dobrze, nie miałem żadnych problemów. Spalanie w trasie jakie odnotowałem to od 8,2 do 8,7l, w mieście nie wiem ile pali bo nigdy nie wyjeździłem całego zbiornika w samym mieście. Ostatnio sprawdzałem jaki jest max na lpg i poleciałem 190km/h i jeszcze się rozpędzała ale było trochę z górki ;).

 

m-c-ool te spalanie które podałeś to średnie czy w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!