Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Coupe prosze o pomoc przy wyborze..


Suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chce zakupic Coupe za jakies 2 dni wiec nie mam za duzo czasu na przeszukanie calego forum i znalezienie odpowiedzi na nurtujace mnie pytania wiec prosze o pomoc i wypowiedzi ludzi ktorzy posiadaja takie autko.Interesuja mnie roczniki 1998-1999 stad pytanie na co zwrocic uwage przy kupnie samochodu co sie najczesciej sypie w tym modelu jakies ukryte wady wiadomo silnik o charakterystyce sportowej spotykam tutaj je w dwoch wersjach 1,6 sport i 2,0 sport 16 V. Najczesciej spotykam megi z przebiegiem ok 85 tys mil w tych rocznikach w sumie to niewiele jak na 8-9 letni samochod.czy te silniki czesto sie psuja jak z zawieszeniem i ogolne opinie prosze.Prosze tez modow o nie kasowanie tego tematu bylbym wdzieczny zalezy mi naprawde na czasie i Waszej opinii>pozdrawiam Suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko przeszukaj forum we własnym interesie, bo dla jednych wybijające się końcówki drążków są zmorą dla innych nie jest to problem, każdy ma własną definicję awaryjności

 

co do silników w ph1 to były 1,6e (90km), 2.0 8v (115), 2.0 16v (150) i diesel 1.9 dt (98km)

 

poza 2.0 16v nie ma żadnego silnika w gamie megane który miał sportową charakterystykę

a nazwa "sport" to wersja wyposażeniowa, nic nie wnosząca ze sportu poza elementami wykończenia, bo nawet hatchbacki 5. drzwiowe miały taką wersję wyposażenia

 

o awaryjności pisałem wyżej, każdy ma inne podejście do tego, dlatego lektura forum jest najlepszą metodą

 

ps. nie kupuj auta pod wpływem emocji i bez znajomości podstawowych danych, poza tym pośpiech nie jest wskazany

 

ps2. poszukaj też na www.meganecoupe.pl

 

ps3. jak się dba o auto to się nie psuje - mam doświadczenia z 3 renówkami (1xclio i 2xmegane) i nigdy nie było tak, że nie mogłem jechać - mniejsze usterki są ale to normalne poza tym zawsze wymieniaj zawczasu to nie będziesz się przejmował tym, że autko Ci nie dojedzie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie pod wplywem emocji:) planuje zakup tej furki juz jakis czas a w sumie megi coupe to marzenie z dziecinstwa.Bede jezdzil w poszukiwaniu furki ze znajomym mechanikiem ale i tak chcialbym wiedziec na co w szczegolnosci zwrocic uwage w tych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tp kup cos po sierpniu 99 kiedy to silniki miały już 16v a nie 8v i wszystkie auta miały 4 poduchy i ABS. Zamiast 90 km w 1.6 będziesz miec 110 a jesli kupisz 2.0 to 140 (w silniku IDE) zamiast 115. To duza zmiana.

 

o oprócz tego to nie kupuj qpy "na szybko"-duzo aut jest walniętych i lepiej poszukac czegoś czym jeździła zamożna baba do galerii mokotów na zakupy niż zarzynała na wiejskiej drodze

 

to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do silników to tak:

 

po lewej silnik w ph1 a po prawej jego odpowiednik w ph2

 

1.6e (90km) -> 1.4 16v (95)

2.0 (115) -> 1.6 16v (110)

2.0 16v (150) -> 2.0 IDE (140)

1.9 dt (98) -> 1.9 dti lub dci (102)

 

zgadzam się z human resources, że jak brać to lepiej ph2 (po faceliftingu) czyli po marcu 99

 

btw. silniki 2.0 IDE nie cieszą się najlepszą opinią i nawet Renault wycofało go po 2-3 latach ze swojej oferty

optymalny silnik to 1.6 16v - do codziennej jazdy naprawdę wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze mieszkam w Anglii i jesli chodzi o uzywane fury sa one w dobrym nawet stanie zawieszenie nie jest tak dojechane jak w PL tutaj ludzie jakos bardziej szanuja fury i ich nie tyraja wiekszosc autek przebieg swoj zawdziecza jazda po trasach lub autostradach wiec nie eksploatuje sie tak bardzo jak po polskich drogach moze wkleje kilka linkow ktore mnie interesuje :mrgreen:

 

propozycja nr 1

 

http://atsearch.autotrader.co.uk/www/CARS_...200715279302485

 

propozycja 2

 

http://atsearch.autotrader.co.uk/www/CARS_...200718282788952

 

propozycja 3

 

http://atsearch.autotrader.co.uk/www/CARS_...200717281053571

 

propozycja 4

 

http://atsearch.autotrader.co.uk/www/CARS_...200717104857644

 

naprawde trudny wybor :lol: i odwieczne pytanie czy zolta czy czarna:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza; już niestety 3 włascicieli, bez ABS-u

 

druga (zółta);;niestety równiez 3 wałścicieli, przebieg 160000 a to uz nie mało jak na megane, chociaz wygląda na zadbaną...

 

trzecia; troche mało info, ale cena jak maliny

 

czwarta; najfajniejsza:)))

 

a jak sie nie znasz na furach to weź sobie speca od tego; z pewnoscią jest tam mnóstwo polaków którzy sie w tym grzebali mniej albo wiecej, daj pół litra żubrówki (towar chyba deficytowy), 20 funciaków i niech popatrzą..

 

[ Dodano: 2007-05-07, 12:12 ]

i poszukaj czegośc 1.6 16v

dobry silniczek; fajnie się wkręca no i te 9,5 s do setki powinno zaspokoic wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza ma ABS a z tymi wlascicielami no wlasnie troche mnie to martwi ale naprawde ze swieczka szukac takiej co ma 1 lub 2 wlascicieli niestety takie wozki szybko zmieniaja wlascicieli.To twierdzisz kolego ze 160 tys to juz sporo jak na silniki w megankach to troche lipa ostatnio kupilem audi b4 z 1992 z przebiegiem 230 tys i smigalo bez zarzutow troche mnie zmartwila ta krotka zywotnosc silnikow w megi.ale zawsze mozna zrobic generalke:) tak zrobie jak polecacie z moja wiedza sam sie nie bede porywal na zakupy wezme kumpla i on obejrzy firke ze mna dzieki za dobre rady poszukam czegos 1,6 16 V pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renault to nie audi.

jeszcze zalezy jakie b4 sobie kupiłes; bo w tdi 90km to i 400000 km bez generalki chodzi jesli ktos wie jak studzic turbinę po jeździe i ma jakis tam IQ i wie jak użytkowac auto.

 

a co do generalki w megane to się chyba nie opłaca, szczególnie przy tych cenach aut robocizny w GB.

a za 3 tysiace zł w PL możesz kupic zadbany k4m i swapowac

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renault to nie audi.

jeszcze zalezy jakie b4 sobie kupiłes; bo w tdi 90km to i 400000 km bez generalki chodzi jesli ktos wie jak studzic turbinę po jeździe i ma jakis tam IQ i wie jak użytkowac auto.

 

a co do generalki w megane to się chyba nie opłaca, szczególnie przy tych cenach aut robocizny w GB.

a za 3 tysiace zł w PL możesz kupic zadbany k4m i swapowac

 

pozdrawiam

 

na pewno generalki bym nie robil w uk nie ufam tutejszym fachowca jakby cos to swapik jak mowisz :mrgreen: ja mialem audi b4 w benzynce 2.0 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umów się na wizytę do serwisu Renault, niech zrobią oględziny i będziesz wiedział na czym stoisz, bez tego nigdy nie kupiłbym auta

 

pamiętaj przezorność popłaca, a chytry płaci dwa razy

 

po paru zdjęciach ciężko cokolwiek więcej powiedzieć o aucie niż to że ma ładne felgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!