Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
Tomeko

Ogólne Silniki 1.9 dci - opinie

Recommended Posts

Tomeko    1

Witam,

na wstępie zaznacze że "szukaj" używałem, ale nic konkretnego nie znalazłem. Co sądzicie o silnikach 1.9 dci 130 KM? Czy są to te same awaryjne 1.9 co w Lagunach II? Czy warto wchodzić w ten silnik? Czy może lepiej/bezpieczniej (niezależnie od mniejszej mocy i momentu) pójśc w silnik 1.5 dci 105? Mam niezly dylemat. Z jednej strony 130 KM z drugiej sporo złych opinii w necie o 1.9 dci.

pozdrawiam,

Tomek

pawelp2008    1
Z jednej strony 130 KM z drugiej sporo złych opinii w necie o 1.9 dci.
skoro tyle złych opini znalazłeś to nad czym się zastanawiasz :shock: ?
na wstępie zaznacze że "szukaj" używałem, ale nic konkretnego nie znalazłem.
skąd zatem pomysł by pytać skoro nic tu konkretnego nie ma na temat tych silników?
Czy warto wchodzić w ten silnik?
przecież już masz sugestie w innym twoim temacie ;-) .

Tomeko    1

Ano dlatego że z reguły jest tylko opis 1.9 dci, a czytałem że było sporo różnych wersji tego silnika. O wersji 130 konnej nic nie znalazłem, stąd pytanie. Po za tym pytanie było chyba dość jasne - czy to ten sam silnikim co w Lagunach II...

To chyba dość proste - skoro bym coś znalazł, to bym nie pytał 8-) Nie znalazłem, pytam (może źle szukałem, nie przecze, oświeć mnie prosze :mrgreen: )

W innym poście mam m.in Twoją sugestie że ten silnik więcej pali. Innych sugestii brak.

pozdrawiam,

Tomek

Guest sei08   
Guest sei08

To ten sam silnik. Ma większą moc i FAP. ;-)

Tomeko    1

Teoretycznie handlowiec twierdzi że jest bez FAP. Są dwie wersje?

W Megane III 1.9 dci FAP-a nie ma - w Polsce. W MII silnik ten występował w kilku wariantach mocy: 90, 110, 115, 120 i 130KM w zależności od kraju w którym samochód był sprzedawany. W MIIphII montowane były warianty 110, 115 i 130KM i tych silników nie należy się obawiać. Wersje 90 i 120KM nie są tak udane ( ale to od nich Renault zaczęło z 1.9 dci w MII ).

W Lagunach II wersja 1.9 dci również miała 5 wariantów mocy w zależności od rynku: 100, 107, 110, 120 i 130 KM. I tu podobnie: wersja 110 i 130 jest do polecenia.

pawelp2008    1
W MII silnik ten występował w kilku wariantach mocy: 90, 110, 115, 120 i 130KM w zależności od kraju w którym samochód był sprzedawany. W MIIphII montowane były warianty 110, 115 i 130KM i tych silników nie należy się obawiać. Wersje 90 i 120KM nie są tak udane ( ale to od nich Renault zaczęło z 1.9 dci w MII ).
przecież to ten sam silnik. Różni się tylko mocą i FAP. Cos pokręciłem? :roll:

Silnik ten sam, na pewno oznaczenie i pojemność, poza tym zmieniono: turbinę, układ wtryskowy, kształt komory spalania, oprogramowanie, spełnia nowszą normę emisji spalin. Nie wiem jak ze sprzegłem, wzmocnieniem tłoków, korbowodów. Zmian generalnie dużo bo i numery wielu części inne.

pawelp2008    1

koszałek opałek, masz na myśli ten 130km ?

arek15    0

Tomeko, 19, dci 130 konne tylko z czipep byly orginalnie zamontowane ja mam i nienarzekam

waldek708    8

arek15, mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedż :roll:

armog    0

Ja mam jak w opisie i nie narzekam. Co do spalania: 130 kucy musi wypić

6.9 - 7.2 miasto na klimie - można zejść poniżej stosując PSJ ale odzywa się FAP.

Z tego wniosek oczywisty FAP nie lubi PSJ :mrgreen: .

Rxe.Megane    9

Ja od grudnia zrobiłem jakieś 15 tyś może i nie dużo, ale żadnych problemów nie było..

Spalanie w okolicach 6,5-7l.. ale jest czym jechać.. I jeżeli miałbym jeszcze raz wybierać wybrałbym 1.9 dci.. A tymi opiniami to bym się nie przejmował...