Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, DUŻy


Rekomendowane odpowiedzi

40 zł czujnik + wd40 w kostkę od czujnika i kompresora, klima działa aż miło <ok>

Witam

Można wiedzieć gdzie został zakupiony czujnik w takiej cenie?

Bo w ASO chcą 500 zł , na aukcjach 100-250.

Czy taka wymiana jest w ogóle możliwa do przeprowadzenia bez jakichś specjalistycznych sprzętów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

czujnik kupiłem na allegro wymiana zajęła mi 15 minut, trzeba tylko zdjąć osłonę pod silnikiem odkręcić i przykręcić czujnik i założyć osłonę

 

[ Dodano: 2010-04-09, 00:28 ]

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=984130332 od tego gościa brałem swój

http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string=cz...p;change_view=1

 

Regulamin forum się kłania :!: <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik kupiłem na allegro wymiana zajęła mi 15 minut, trzeba tylko zdjąć osłonę pod silnikiem odkręcić i przykręcić czujnik i założyć osłonę

 

Dzięki za info , dla mnie to na razie spore wyzwanie ale perspektywa wywalenia 800 PLN w ASO raczej zachęci mnie by jakiś kanał znaleźć i wejść pod auto <ok>

 

Co prawda nie wiem na 100 % czy to padł czujnik ale jak komuś się chce to niżej opiszę co i jak (i z góry przepraszam za obszerność :-)).

 

Auto kupione niedawno zimą , klima manualna.

Klima chodziła przy zakupie (zmianiały się obroty silnika po włączeniu AC, chłodziła). Kilka dni potem spadło duuużo śniegu i tak juz zostało.

Starałem się pamiętać by klimę włączyć na 15-20 min raz na jakieś 2 tyg podczas jazdy (czy działała to nie wiem - zima sroga była a ew zmiany obrotów nie słychać podczas jazdy )

Zaczęło się robić cieplej - stwierdzam że coś słabo chłodzi i pierwsza myśl to uzupełnienie czynnika bo nie wiadomo czy wogóle poprzedni właściciel coś robił.

Sprawdziłem jeszcze tuż przed nabiciem - chłodziła i obroty się zwiększały.

Po nabiciu - nie włączyła się za pierwszym razem ale za drugim OK - chłodziła jak powinna.

Następne 2 dni włączyła się jeszcze może 2-3 razy - potem już nic.

Sprawdzone ciśnienie w układzie , czynnik przeładowany jeszcze raz , sprężarka na krótko spięta działa, bezpiecznki ok, po wciśnięciu AC włącza się wentylator na chłodnicy.

 

Postawiłem na czujnik - czy słusznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne że czujnik, chociaż sprawdź jeszcze połączenie czujnik-wtyczka bo lubi zaśniedzieć. Kupno czujnika w ASO to przegięcie, tym bardziej że pasuje czujnik od części Opli który nawet w sklepie jest kilkakrotnie tańszy, a cena nowego w znanym serwisie aukcyjnym często nie przekracza 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego jeśli mogę się wtrącić, to od spodu jak najbardzięj też można, ale się naszarpiesz i poobdzierasz ręce. Z resztą też tak robiłem, ale zauważyłem że zdjęcie zderzaka zajmuje Max 10min. i masz piękne dojście do czujnika i do klimy. Jeśli chodzi o sprawdzenie czujnika to jeśli kogoś interesuje mam od jednego kolegi z forum układ z rezystorów do jego sprawdzenia. Pozdrawiam

A jeśli chodzi o ten program/manual też byłbym zainteresowany bo do Megane II ciężko coś znależć. Jak ktoś chce to mam schematy elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Popieram kolegę. Zdejmujemy zderzak i wszystko jest dostępne bez kanału. Generalnie, wymiana czujnika jest prosta, ale...prawie na pewno podczas odkręcania czujnika zniszczy się gumowy oring (uszczelka) czujnika. Po drugie, zanim odkręcimy czujnik, częściowo ulotni się gaz z układu, gdyż czujnik dociska zaworem, więc zanim wykonamy kilka obrotów na gwincie, można się wystraszyć, że układ się całkowicie wypróżni. Ja popełniłem błąd i zacząłem wkręcać ponownie, nie zauważając, że wspomniany oring już pękł, więc pojawiła się nieszczelność. Nie pozostało mi nic innego, jak jechać do pobliskiego warsztatu i ściągnąć to co pozostało w układzie-ok. 300g. Dziś rozejrzę się za oringiem, wkręcę czujnik i ponownie napełnię system klimy. Dam znać czy zapracuje klimka. Dodam, że kupiłem czujnik używany GM (oplowski na trzy piny).

fa6d86bf5525f76cm.jpg

d3f58728e3a8e621m.jpg

b03e9fd3f775ca96m.jpg

Powyżej kilka zdjęć poglądowych z całej operacji z widocznym czujnikiem oraz sprężarką.

 

[ Dodano: 2010-05-11, 07:52 ]

sprężarka na krótko spięta działa,
Mam pytanko, jak kolega spinał sprężarkę na krótko, ponieważ mam zamiar to zrobić dla sprawdzenia, ale nie chcę jeszcze bardziej "popsuć"?

 

[ Dodano: 2010-05-11, 15:23 ]

Donoszę, że wymieniłem czujnik, klima napełniona i wszystko hula! Uprzedzam pytania-nie trzeba było kasować żadnych błedów-ruszyło bezpośrednio po nabiciu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za info. Znalazłem ten czujnik bezbłędnie dzięki zdjęciom. Wymiana zajęła mi jakieś 10-15 min. Bardzo prosta sprawa. Bałem się tylko, że jak będę odkręcał czujnik ciśnienia to zacznie mi uciekać czynnik chłodzący klimatyzacji. Ale oczywiście nic takiego się nie stało. Powiem nawet, że nie musiałem nic ściągać bo dostęp od spodu był wystarczający. Potrzebny tylko jest klucz 14. Jeżeli ktoś musi to zrobić to gwarantuję, że nie trzeba odwiedzać żadnego mechanika czy może zdzierającego kasę ASO. Zróbcie to sami. Kasa zaoszczędzona. Czujnik kosztował mnie 95 zł- na dodatek oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez spotkala wymiana tego czujnika.

Koszt - nowy, oryginalny, kupiony bezposrednio od firmy (we Wroclawiu na Maslicach) sprowadzajacej z Wloch i montujacej klimatyzacje w autach to 77.75 EUR. Chcialem zaplacic w EUR ale sie nie dalo, wiec bylo to kolo 318 PLN.

Wymiana gratis u mojego mechanika, ktory zlokalizowal co padlo w klimatyzacji, mimo ze byla w pelni nabita i sprawna. Wymiana zajela mu 1,5 min ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wyjaśniam;

1) Nie ma możliwości, żeby w przypadku uszkodzonego zaworka, po odkręceniu czujnika zszedł czynnik z układu. Sam czujnik nie jest szczelny.

Wymieniłem presostat i klima nie ruszyła. Może ciśnienie w tzw. międzyczasie zeszło? Przy odkręcaniu czujnika usłyszałem małe syczenie = strawione ciśnienie, ale krótko. Co to mogło być?

Zmiana po wymianie jednak jest, bo nie włącza się "od razu" wentylator chłodnicy, jak to było przy starym presostacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że mnie źle zrozumieliście ... wentylator włączał mi się od razu po uruchomieniu bez włączania klimy i to była wina presostatu .... wymiana to wyeliminowała, ale nie usprawniłem tym układu klimy - nadal nie włącza się sprężarka (przy bezpośrednio podanym napięciu jest OK) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez włączania klimy

To jest objaw uszkodzonego czujnika temp. silnika. Być może jest to powiązane, ale w serwisówce wyraźnie tak pisze.

bm639, masz klimę ręczną czy climatronika? Jeżeli to drugie poczytaj o czujniku temp. czujnika w kabinie, jest nawet manual, co prawda w Scenicu I PHII, ale powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!