Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogólne uwagi na temat Scenic II


mrmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Moje auto to Scenic II z 2004 roku, silnik 1.5 dci. Przebieg na liczniku 135 tys. km.

Auto kupione w kwietniu 2009 roku za cenę 29500 zł (może kogoś to zainteresuje).

Co do nazwy wersji wyposażenia to jeszcze nie zdążyłem sprawdzić ale tak w skrócie: silnik 100 KM, klimatyzacja automatyczna, czujnik deszczu i świateł, 6 poduszek (chyba).

Uwagi o eksploatacji:

1. Rewelacyjne spalanie (w porównaniu do dotychczasowych aut: audi A4 1.8 benzyna - w mieście 10-11 l/100, Vectra A 2.0 benzyna+gaz 14-17 l/100).

W Renault po ok. 6 tys. km średnie spalanie liczone ze zużycia na poziomie 5,3 l/100 km.

Ponieważ mam zepsuty wskaźnik poziomu paliwa - tankowanie pod korek i zużycie rzeczywiste.

2. Wygodna pozycja kierowcy, wskaźniki ergonomicznie rozmieszczone, funkcjonalne, przestronne wnętrze, wygodny wyświetlacz i inne drobiazgi.

3. Wygodne składane fotele powiększające znacznie przestrzeń bagażową.

4. Ciekawe schowki, z których moje dzieci chyba najbardziej zadowolone.

5. Pojawiająca się czasem usterka polegająca na wyłączaniu się tylnej wycieraczki - pomaga wyłączenie i włączenie silnika.

Usterki i naprawy:

1. Wymiana sprzęgła, łożyska wyciskowego, poduszki silnika, filtra powietrza, oleju w skrzyni biegów i dwóch żarówek - koszt z materiałami 1800 zł.

2. Dziwne zachowanie elektroniki unieruchamiajace samochód. Objawy: włączone wycieraczki, dmuchawa, świecenie kontrolek na wyświetlaczu (kierunki, otwarte drzwi itp.). Usterka do tego stopnia uperdliwa, że niemożliwe było wyłączenie samochodu przyciskiem start. Udało się to dopiero po "zaduszeniu" auta na biegu a następnie odpięciu akumulatora (wycieraczki nadal pracowały, światła swieciły się, dmuchawa dmuchała).

Laweta - 50 zł (niedaleko) do serwisu Renault.

Dzisiaj dostałem diagnozę (po 4 dniach szukania przyczyny, bo podłączenie komputera nic nie dawało, nie było łączności) - woda w instalacji pod siedzeniem kierowcy - wg słów mechaników ok. 2 cm wody.

Jutro jadę po auto, ma być już wszystko w porządku. Opiszę czy rzeczywiście jest i ile to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w ASO Renault.

480 zł - naprawa instalacji elektrycznej, czerpanie wody i suszenie.

Woda przedostawała się przez przelotkę, którą wiązka przewodów z komory silnika przechodzi do kabiny.

I druga rzecz, pozatykane otwory ściekowe w podszybiu, co powodowało ujście wody w innym kierunku niż trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!