Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Danielossss

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?

Recommended Posts

Danielossss    2

Ponieważ przewija się trochę wątków odnośnie świec (szczególnie w silnikach 16V) interesuje mnie jakie macie opinie- doświadczenia w temacie świec. Można pisać w takim stylu:

silnik K4M700 (1,6 16V)

świece NGK BKR6EZ

uwagi: po wymianie kilka tysięcy temu silnik odzyskał swoją sprawność, ale nie trwało to zbyt długo- jakieś 3 kkm.

Teraz planuję zakup zalecanych przez Dialogysa do tego silnika, a są to:

EYQUEM RFN58LZ

CHAMPION RC87YCL

Robak    9

silnik K7M 702

świece BOSCH FR7DC0

również zauważyłem poprawę osiągów auta po zmianie świec ale nie wiem jak długo to trwało ponieważ u mnie głównym jeżdżaczem kilometrów jest żona.

co do eyquem bardzo ciężko dostać przynajmniej u mnie nawet nie myślą o zamawianiu głównie polecają NGK, Brisk, Bosch, ISKRA??? :mrgreen:

Piok    2

Ja dziś założe do mojej megi 1.4 16V 95KM:

świeczki symbol BKR6EZ

symbol silnika K4J 750

i zobaczymy co będzie

Endi85    0

Jak jak byłem u mechaniora zajmującego się tylko Reanault to on powiedział by stosować tylko eyquem chyba że ma się lpg to NGK (eyquem kosztują tyle samo co NGK) można je dostać w Warszawie przy ul. Ogrodowej :mrgreen:

Piok    2

Endi85, wpisz tego swojego mechaniora dziale warsztaty z jakimś komentarzem czasami lepiej jechać do warsztatu z ktorego ktoś korzysta (powołać sie na niego) niż eksperymentować samodzielnie :-D, chyba że tu mowa o warsztacie Auto Crew o którym to nie wypowiadałeś sie pozytywnie..

Danielossss    2

Kupiłem EYQUEM RFN58LZ i zapłaciłem 36 złotych za komplet.

Na razie przejechałem około tysiąca kilometrów i nie mam zastrzeżeń- silnik pracuje równo na biegu jałowym i przyspiesza bez tzw dziury czy drgawek.

Zobaczymy za rok.

piotrek0725    0

Witam szanowne grono uzytkownikow aut marki Renault.

Ja uzywam swiec marki`Iskra`SFE65PRS. 30.000 km bez problemu i chodza dalej.

Pozdrawiam

psForum pierwsza klasa :-D

dgasek    0

Witam

Ja w swojej Megance 1,6 K7M702 mam Denso. Wymieniam profilaktycznie o 20tys. ze względu na gaz , ale świeczki po wyjęciu wygladają prawie jak nowe

Pozdr

ziolo    1

Ja mam Boscha. Jak narazie bez zarzutu. NGK do Renault nie polecam. Mam ojca mechanika i czasem zdażało się że na NGK Renaulty nie jechały jak należy.

Danielossss    2

Mój silnik też nie trawi NGK- przez rok poleciały dwa komplety.

zdjęcie

Jak kupiłem samochód to były NGK BKR6E, potem wymieniłem na NGK BKR6EZ i sytuacja się powtórzyła- padły.

A dlaczego:

NGK

obstawiam przebicia na izolatorze spowodowane np zabrudzeniami lub przez olej (mam nieoryginalny korek wlewu oleju i trochę mi paruje, a potem się skrapla w komorach świec).

Może izolatory w innych markach są lepiej wykonane.

Mack    0

silnik K4J 750

swiece kupilem NGK BKR6E, zobaczymy co bedzie

sornat    0

ja tez mam od ok 8tys BKR6EZ i tez jestem niezadowolony, pracowaly ladnie przez jakies 1,5 tys, teraz bede probowal eyquem...

NGK na poczatku pracowaly pieknie, nie bylo szarpniec wogole na wolnych obrotach, teraz jest to nagminne...

Danielossss    2

Jak założyłem NGK to też byłem wniebowzięty, ale tylko przez pierwsze tysiąc czy dwa tysiące kilometrów- może trzy.

jaro850    1

Witam

Ja zalozylem ngk "V-line 16" silnik K7M i jak narazie jest supcio ok 2tys poprzednio byly Denso i kilka razy silknik "kichnol".

Swiece BOSCHA to tylko napis jest Boscha a swieca moze byc np eyquem; poniewaz bosch zleca "grawerke" jakies firmie ktora spelnia jego oczekiwania :!:

Oczywiscie nie zapomnijcie posmarowac gwintu swiecy dobrym smarem (ja uzywam smaru na bazie miedzi z Liqui Moly ok 20pln 100mil) bo to czesto jest problemem zaniku iskry :!:

pozdrawiam

Dlaczego jeden z kolegów naśmiewa się ze świec Iskra, bo co ,bo polskie. Ja mam pojazd z gazem ,zmieniam co 40 tys. km na następne Iskry i dla mnie NGK to jest dopiero szrot.

Pozdrowienia.