Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

poszła skrzynia biegów w Scenic 1,6 kat '98 -


gotard73

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu kupiłem Renault Megane Scenic 1,6 kat z 1998 no i się zbytnio nie pocieszyłem. Wczoraj ruszyłem w dłuższą trasę (wcześniej przejechałem 500km) no poszedł uszczelniacz a później w efekcie cała skrzynia biegów. Obecnie auto stoi 150km od domu i czeka na skrzynię biegów...

Czy macie namiar na kogoś kto sprowadza skrzynie biegów. W internecie szukałem, ciężko znaleźć, tylko jeszcze nie wiem czy wersja z 16v może pasować do mojego? jak to sprawdzić by nie narazić się na zbędny wydatek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw znajdź jaki masz silnik do konkretnego silnika była konkretna skrzynia + rok produkcji

Poszukaj na FTP-ie, jest pdf książki sam naprawiam być może tam znajdziesz.

 

Kiedyś trafiłem w sieci na stronę warsztatu, który specjalizował się w naprawie skrzyń biegów. Dawało się uszkodzoną, a oni dawali w zamian regenerowaną, oczywiście za jakąś tam opłatą.

Ja osobiście nie włożyłbym do auta skrzyni bez wcześniejszego jej sprawdzenia i ewentualnej jej naprawy. Na pewno wymienił bym , na dzień dobry, uszczelniacz wodzika drążka zmiany biegów, bardzo często lubi przeciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam ja jestem po wymianie skrzyni w scenicu z 2002r kosztowała mnie 700pln na allegro wymiana to ok.200pln ale co mnie nerwów i zdrowia koszowało znalezienie takiej szkrzyni najperw miałem od meganki z 1998r pomimo zapewnień nie pasiło.moja rada szukaj konkretnie do swojego rocznika i silnika dostawałem tez porady że pasuje od reni 19 ale nie probowalem takich skojarzen.Napisz jak ci poszło z naprawą moge dać namiar do gościa ktory mi sprzedał skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!