Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wału korbowego


Boss_wnd

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobię odświeżyć nieco temat ponieważ od paru dni niepokoi mnie problem z odpalaniem mojego Scenica.

Na początek chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post :l:

Problem jest następujący:

Przy próbie odpalenia samochodu rozrusznik kręci po czym na jakąś sekundę auta zapala i momentalnie gaśnie.

Na razie problem występował przy -10 ale i przy 1 stopniu na plusie też się tak dzieje.

Po nagrzaniu silnika chodzi pięknie zapala za każdym razem.Auto zachowuje się tak jakby ssania nie miało.

Jeśli przy odpalaniu dodam gazu i potrzymam go z 2 minuty na obrotach rzędu 1000-1500 to później już chodzi dobrze.

Podaję link do filmu mojego autorstwa a przedstawionym problemem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hn5GrW_MZWs&context=C31dee6fADOEgsToPDskIC_4eGhPAldMjQApYH6J-d

Przepraszam za słabą jakość filmu,ale nagrywany był telefonem.

Około miesiąć temu w samochodzie wymieniłem świece,kable WN,czyszczona była przepustnica a około pół roku temu regulowane były zawory.

Proszę o pomoc czy może to być wina czujnika położenia wału lub czujnika temperatury.

Jak mogę sprawdzić czujnik temperetury czy to on jest przyczyną kłopotów?

Na termostacie z tego co zaobserwowałem są chyba 2 czujniki z czego jeden ma białą obudowę.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowane przez rafalc162
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie kupię,ale chcę się najpierw upewnić czy ten czujnik jest powodem problemów z odpalaniem.

Z tego co wyczytałem to w różnych tematach przyczyn takiej usterki jest co najmniej kilkanaście...

Czy może ktoś podpowiedzieć od czego zacząć i gdzie konkretnie znajduje się czujnik wału w silniku 1.6 K7M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbieram czujnik temperatury.

Po wymianie napiszę czy coś się zmieniło.

Pozdrawiam

 

Dodano: 22 lut 2012 - 22:09

Witam ponownie.

Niestety po wymianie czujnika na zamiennik Vernet silnik nadal nie odpala za pierwszym podejściem.Jest jakby lepiej tzn. auto gotowe do jazdy jest po około 30 sekundach potrzymania go na gazie ale nie wiem czy to dlatego,że jest cieplej czy po wymianie czujnika.Stary czujnik Siemensa zalałem wrzątkiem,odczekałem 3-5 minut i miernikiem zmierzyłem i wartości były około 80 większe od podanych w instrukcji.Całkowitą pewność będę miał jutro rano.Proszę o sugestie co jeszcze wymienić,żeby renia w końcu odpalała tak jak powinna.

Pozdrawiam

Przypominam, że temat dotyczy czujnika położenia wału, a nie czujnika temperatury płynu chłodzącego.

Piszesz nie na temat!

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Moja żona jeździ Modusem 1.2 z 2006 roku. Jakieś pół roku temu nie mogła odpalić mimo kręcenia silnika. Okazało się na kompie, że czujnik położenia wału. No to wymiana. Jakieś 3 mce później sytuacja się powtórzyła. Auto na hol, do mechanika i czujnik położenia wału na kompie. Wymieniliśmy na lepszy (droższy). Dzisiaj (a więc po kolejnych 3 mcach) sytuacja się powtórzyła. Domyślacie się już napewno jaki błąd wykazał komp - oczywiście czujnik położenia wału. Trochę mało prawdopodobne aby faktycznie zepsuł się kolejny czujnik. Czy znacie może jakąś przyczynę inną, która może rozwalać czujnik położenia wału lub dawać na kompie błąd położenia wału?? Jak sprawdzić czy czujnik jest dobry?? Proszę o info znawców tematu. Pozdro. Dario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakąś przyczynę inną, która może rozwalać czujnik położenia wału lub dawać na kompie błąd położenia wału??

Zabrudzenie samego czujnika, niesprawność styku na kabelkach pomiędzy czujnikiem a ECU.

Jak sprawdzić czy czujnik jest dobry??

Zmierzyć jego rezystancję w różnych temperaturach. Jak masz "stary" czujnik to go podmień i zobacz co będzie.

Acha, nie znam rezystancji czujnika w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

1.6 8V K7M 90KM

Wytłumacz mi po co czytujesz całego posta? Przecież odpowiadasz bezpośrednio pod nim!

Wygląda to tak jakbyś przedrzeźniał rozmówcę. Jak z kimś rozmawiasz to też powatarzasz to co powiedział :l:

 

EDIT:

Moim zamiarem nie było nikogo przedrzeźniać ani tym bardziej obrażać.Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

Cytat dałem ponieważ dla mnie nie jest to przedrzeźnianie a okazanie szacunku rozmówcy,któremu udzielam odpowiedzi.

Następnym razem napiszę bez cytatu

 

I dobrze, poczytaj, a potem się unoś.

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Podpinając się pod temat.

W mojej megi walczę z owym czujnikiem właśnie.

Na starym, przeczyszczonym, pali ale gaśnie po nagrzaniu i wtedy już nie odpala. Podłączona pod kompa wykazała błąd tegoż czujnika.

 

Po zakupie nowego (zamiennika) zapala, ale gaśnie po 1 sekundzie. Mechanik powiedział, żeby kupić oryginał.

 

Moje obawy są jednak takie, że znawca w sklepie dał mi zły czujnik.

 

Czy możliwe jest, by takie były objawy założenia złego czujnika?

 

Dodam, że miałem używkę założoną przez chwilkę i też palił, ale gasł od razu. Używka od znajomego, który nie był na 100% pewny, czy to od tego modelu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!