Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic - wymiana ukłądu wydechowego - koszt


jacekplacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Orientuje się ktoś jaki będzie koszt wymiany układu wydechowego w scenicu 1.6 16v, 99r?

Wymiana kolektora, katalizatora, wszystkich tłumików - po prostu całość + robocizna, bo cena jaką usłyszałem w warsztacie trochę mnie przeraziła :-D i chciałbym skonfrontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to na oryginalnych częściach wychodzi w okolicach 3000 zł, bez robocizny.

Z tym, że nie wiem po co chcesz wymieniać kolektor?

Pierwszy odcinek z katalizatorem przykręcany jest do kolektora. Problem może pojawić się w momencie odkręcania śrub mocujących(szpilki), lubią się zerwać lub obrobić.

Przy założeniu, że uda się je odkręcić nie niszcząc ich przy okazji, możesz zrobić to samodzielnie ale potrzebny jest jakiś kanał.

Wejdź na stronę BOSAL-u są tam katalogi elementów wydechu praktycznie do wszystkich samochodów i poszukaj swojego modelu z uwzględnieniem rocznika i typu silnika.

Nie wiem po co chcesz wymieniać całość? Generalnie wymienia się tylko zużyte, czyli skorodowane, dziurawe elementy.

Jeśli chodzi o robociznę to ostatnio moja matka wymieniała środkowy element z tłumikiem w poldolocie warsztat krzyknął jej za to 80 zł. A tak naprawdę sprawa polegała na okręceniu 4 śrub, wycieli je szlifierką, włożeniu nowego elementu i ponownym skręceniu nowymi śrubami. W Scenicu jest podobnie. dla mnie to rozbój w biały dzień, ale się uparła i nie chciała czekać, aż będę miał czas. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wydechowy wymieniam bo jest pokorodowany i podziurawiony,a do tego pęknął kolektor. Zakład w którym robie za wymianę całego wydechu wraz z wstawieniem kolektora (kolektor używka) zażyczył sobie ~1,5k z robocizną, nie wiem czy to dużo czy mało? A faktycznie na orginalnych częściach to wychodzi ponad 3k + robocizna :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższy w tym wszystkim jest katalizator.

Zamiennik kupisz w okolicach 500-700 zł a oddając stary dostaniesz 150-200 zł, z tym że trzeba go wspawać w miejsce starego. Wiem że zakłady specjalizujące się w układach wydechowych mają odpowiednie katalizatory i robią takie przekładki.

Z tego co piszesz to warsztat zaproponował Ci zamienniki, które moim zdaniem nie powinny ustępować oryginałowi.

Jak to wszystko się policzy to wyjdzie trochę ponad 1000 zł za same elementy wydechu reszta to robocizna.

Ja na Twoim miejscu poszukałbym warsztatów, sklepów z częściami i dowiedział ile kosztują poszczególne elementy oraz o ich producentów. Bo to co tanie nie zawsze jest dobre i nie każdy zamiennik wytrzymuje odpowiednio długo.

Na Śląsku jest sporo takich miejsc.

 

Będziesz miał porównanie.

 

W lutym padł mi łącznik elastyczny pomiędzy kolektorem a katalizatorem, za nowy i jego wspawanie zapłaciłem 200zł. Z tym, że na wstępie zostałem uprzedzony, że szpilki na kolektorze mogą się uszkodzić i wtedy cena będzie wyższa bo trzeba zdemontować kolektor naprawić i ponownie zamontować.

Na szczęście wszystko poszło gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc wątek układu wydechowego podam koszty jakie poniosłem - za pospawanie kolektora + wymiana wszystkich pozostałych elementów wydechu zapłaciłem 1200 z robocizną, w tym jeszcze są inne drobne rzeczy jak np. diagnoza zawieszenia, podpiecie do kompa w celu sprawdzenia czemu abs świeci :-D, montaż silniczka tylnej wycieraczki który był padł. Ogólnie nie jest chyba tak tragicznie, na początku w tym warsztacie mnie postraszyli że w 2k sie mogę nie zamknąc, ale ostatecznie jest nienajgorzej. Podałbym nazwę zakładu ale nie wiem czy nie dostanę bana za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałbym nazwę zakładu ale nie wiem czy nie dostanę bana za to
Proponuję na początek przeczytać regulamin i się dowiesz, że jest specjalny dział do rekomendacji warsztatów i przy okazji nie będziesz wywoływał uśmiechu na ustach co po niektórych :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo nie dowierzałem, ja mam dokłądnie 99r 1,6 16V i wymieniany był ostatni ze dwa lata temu (ASO) przez poprzedniego właściciela , a ja wywaliłem środkowy. Reszta czyli kat i rury miodne i bez niepokojących śladów, więc o zo chozi? :-P Czyżby po pachy w wodzie cy cóś? Tak czy inaczej, kata bym odpuścił, a całość aluminiowane z firmy IZAWIT. Będzie tanio i w miare dobre jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!